Back To Top

27 Temmuz 2022

Mavi ve yeşilin buluştuğu Uçmakdere bayram tatilinde paraşüt tutkunlarını ağırlıyor

By
  • 0

Tekirdağ‘da adrenalin tutkunlarının beğenilen adresi Uçmakdere, Kurban Bayramı sonrası devam eden tatilde yamaç paraşütü tutkunlarına konut sahipliği yapmaya devam ediyor.

Marmara Denizi ile Ganos Dağı eteklerindeki ormanların bütünleştiği Uçmakdere Mahallesi’nde adrenalin tutkunları 250 ve 600 metrelik pistlerden rüzgarın durumuna nazaran gün uzunluğu uçuş yapıyor.

Özellikle İstanbul ve yakın kentlerden gelen paraşütçüler, mavi ile yeşilin buluştuğu hoşlukları gökyüzünden izleme fırsatı buluyor.

“İnsanlar tabiatın hoşluklarını gökyüzünden izliyor”

İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, AA muhabirine, Uçmakdere’nin yamaç paraşütü için en hoş adreslerden olduğunu söyledi.

Hacıoğlu, gökyüzüyle buluşmak isteyenlerin bayramda ağır biçimde bölgeye geldiğini tabir ederek, “Tekirdağ, İstanbul’a yakın olmanın avantajlarını yaşıyor. Beşerler buraya gelince deniz, tabiat, gökyüzü, birbirinden hoş yemekler ve bir çok şeyin tadını çıkarıyor. Bayram tatilinde denizin yanı sıra ziyaretçiler adrenalin dolu yamaç paraşütünü de çokça tercih ediyor. Beşerler tabiatın hoşluklarını gökyüzünden izliyor. Buraya gelen herkes buradan hoş anılarla keyifli bir halde ayrılıyor. Uçmakdere ziyaretçilere mavi ve yeşilin tadını gökyüzünden çıkartma imkanı sunuyor.” diye konuştu.

Paraşüt eğitmeni Kadir Aksoy da Uçmakdere’ye ilginin her geçen yıl arttığını lisana getirdi.

Aksoy, tatil müddetince bilhassa İstanbul ve yakın vilayetlerden uçuş için çok sayıda kişinin geldiğini belirterek, “Tatil sürecindeki uçuş yoğunluğundan ötürü ‘yorulduk’ diyebiliriz. Paraşüt uçuşlarımız hala devam ediyor. Beşerler burada gökyüzüyle buluşmanın tadını çıkarıyor.” diye konuştu.

AA / Mesut Karaduman – Yeni
Prev Post

Arınç’tan çok konuşulacak 15 Temmuz çıkışı: Meydanlara inecektim istihbarat uyardı

Next Post

Demet Özdemir koronavirüs mü oldu? Demet Özdemir sıhhat durumu ne?

post-bars

Leave a Comment