Back To Top

30 Temmuz 2022

Market sahibinin kapısına astığı yazı mahalle halkını sevince boğdu: Allah gönlüne nazaran versin

By
  • 0

Tokat‘ın Niksar ilçesinde bir hayırsever rastgele girdiği bir markette veresiye defterindeki tüm borçları ödedi. Veresiye defterindeki 20 bin liraya yakın borcu ödeyen hayırsever, markete borcu olan ailelerin yüzünü güldürdü. İsmetpaşa Mahallesinde market işleten Erol Ersin, iş yerine “Bakkalımıza 12.07.2022 tarihine kadar veresiye borcu olanların borçları hayırseverler tarafından ödenmiştir” yazılı afişi astı. Veresiye borcu olanlar ise afişi gördüklerinde keyifli oldu.

“İSMİNİN ÖĞRENİLMESİNİ İSTEMEDİ”

Yaşadığı şaşkınlığı tabir eden Ersin, “Marketin önünde oturuyordum bir arkadaş yanıma geldi, işlerimizin durumunu, mahallenin durumunu, veresiyemizin olup olmadığını sordu. Bende işlerin durumunu, haliyle veresiyemizin olduğunu söyledim. Daha sonra bir hayır yapmak istediğini bunu da veresiye defterini kapatarak yerine getirmek istediğini söyledi. Bende kabul ettim. Defterdeki gündelik ve bilgisayarda kayıtlı sistemli sistemsiz ödeme yapanların listesini çıkarttık. Yaklaşık 20 bin TL bir veresiyenin hepsini ödedi. Bizde kendisine teşekkür ettik. Hayırsever vatandaşımız isminin öğrenilmesini istemedi” dedi.

“ALLAH GÖNLÜNE NAZARAN VERSİN”

Mahalle sakinlerinden Yavuz Selim Beytür ise yaşanan olayın şaşkınlığı ve memnunluğunu yaşadıklarını belirterek; “Bu mahallede doğdum büyüdüm, Allah, bu hassas insanımızdan razı olsun. Bu borçları kim ödediyse mahalle ismine teşekkür ediyoruz, Allah gönlüne nazaran versin” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Ömür
Prev Post

Öğrenciler, okul bahçesinde Atatürk büstüne saldırdı! Polis manzaralardan tespit edip…

Next Post

Jandarmadan “patpat” kontrolü

post-bars

Leave a Comment