Back To Top

30 Temmuz 2022

Mahzeninde yıldız tozları üreten genç bir müzisyen: İnan Yılmaz

By
  • 0

Sanat yolculuğunu mütevazı adımlarla sürdürdüğü için adından haberdar olmadığımız, ancak ruhlarının köşelerini her gece aşındıran sessiz kahramanlardan biri İnan Yılmaz. Son derece iyi bir alt yapısı olan, iyi eğitimli genç bir müzisyen. Kendisinden müzisyen olarak bahsedilmesini istemese de gün yüzüne çıkan eserleri, bu isteğin tevazudan ileri geldiğinin kanıtı. Ama haklı olduğu bir yan var; çünkü İnan Yılmaz’ın yetenekleri müzik ile sınırlı değil. Hadi gelin, İnan Yılmaz’ı biraz daha yakından tanıyalım.

 

Yılmaz, Ankara Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam bölümünde aldığı bir senelik eğitimi bırakarak, aynı üniversite ve fakültenin Grafik Tasarım bölümünü yeniden kazanarak  2011 yılında mezun olur. Haliç Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstriyel Ürün Tasarımı bölümünde 2017 senesinde yüksek lisansını tamamlar.

2007 yılında başladığı Brezilya kültürüne ait dövüş sanatı olan Capoeira’ya 10 yıl boyunca bir hastalığı engel olana kadar bırakmaz. Bilgiye ulaşmanın sonu olmadığı inancıyla halen Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji ve bir yandan İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Felsefe Bölümünde öğrenimine devam etmektedir.

 

2009’dan itibaren tasarımcı ve sanat yönetmeni olarak alanında sıfırdan hayat verdiği son derece önemli markalarla çalışarak önemli başarılara imza atar ve her birinde sonuna dek hak ettiği övgüleri alır. 2011’den bugüne Tam zamanlı çalışmayı hiçbir zaman bırakmayarak iş, eğitim, spor ve müzik çalışmalarını yıllarca beraber yürütmüştür.

Tamamen bağımsız çalışan bir müzisyendir. “Kendimi” ve “Vardiya” adlı sözü, müziği kendisine ait olan iki eser yayınlamıştır. Şimdilerde albüm hazırlığında olan sanatçının çalışmaları son derece özgün ve üzerine harcanan emeği belli eder düzeyde.

Müzikte üretime dikkat çeken ve bu yönüne güvenen İnan Yılmaz, şarkı söylemek gibi popüler araçlara değil üretilen eserlerin ardında bıraktığı ize önem veriyor. Müziğin ve sanatın, algoritmaların ve evrenin, inançların ve yaşam tarzının değişebileceğini ön gören İnan Yılmaz, detaylı düşünülmüş bir öğretinin daima kalıcı olduğunu savunmakta.

Dinlendirici olduğu kadar düşündüren ve sonu gelmesin diye umut edilen bir sesi ve yorumu var. Sade, derin, popüler kültürün klişelerinden uzak çalışmaları; Türk müziğine de yeni yollar açacak nitelikte. Şarkı sözlerinde ozan kültürünü anımsatan bir yazım diline sahip.

Alt yapısı, donanımı, sakin ve emin adımları gösteriyor ki; uzun vadede son derece başarılı işlere imza atacak.

İnan Yılmaz, tüm sosyal medya hesaplarını aktif bir biçimde kullanıyor. Hesap bilgileri şunlardır:

 

Web sitesi:

www.inanyilmaz.com

www.inanyilmaz.net

www.inanyilmaz.com.tr

Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC43LJmFk4x22FCo8xlkyH7Q

Instagram: https://www.instagram.com/subtilesecret/

Spotify: https://open.spotify.com/artist/7ibALxQWe3q0YOLWWUsTAv

Deezer: https://www.deezer.com/en/artist/92337552

Linkedin:  https://www.linkedin.com/in/anyilmaz/

Twitter: https://twitter.com/subtilesecret

Clubhouse: https://www.clubhouse.com/@subtilesecret

 

Kendimi klibini izlemek için:

https://music.youtube.com/watch?v=excZ2khaDBo&list=RDAMVMexcZ2khaDBo

Prev Post

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan, 15 Temmuz iletisinde “ekonomi” vurgusu: Ülkenin…

Next Post

Altın fiyatları düşmeye devam ediyor! 11 ayın en düşük düzeyini…

post-bars

Leave a Comment