Back To Top

29 Temmuz 2022

KYK borçlularına hoş haber! Takvim netleşti, çalışmanın biteceği tarih de muhakkak

By
  • 0

Son devirde kamuoyunda sık sık gündeme gelen üniversite öğrencilerinin KYK kredi borçları ile ilgili çalışmaların pazartesi günü kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacağı duyurulmuştu. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan edinilen bilgiye nazaran, Bakanlığın KYK kredi borçları ile ilgili uzun bir müddettir çalışmalarını sürdürdüğü ve bu çalışmaların tamamlandığı belirtildi.

GÜZ PERİYODUNA KADAR TAMAMLANACAK

Buna nazaran, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, üniversite öğrencilerinin mağduriyetlerinin giderilmesi maksadıyla KYK kredi borçları ile ilgili çalışmanın hızlandırılarak 2022-2023 akademik yılı güz periyoduna kadar tamamlanmasını istedi.

ÇALIŞMALAR TİTİZLİKLE YÜRÜTÜLÜYOR

İlgili hususun siyasi bir materyal aracı olmaması maksadıyla çalışmaların kamuoyuna duyurulmadan devam ettiğini belirten yetkililer, bakanlığın kapsamlı bir çalışma yürüterek bu süreçte gençlerin mağduriyet yaşamamaları için yapan bir tahlilin hazırlandığını belirtti.

ERDOĞAN DUYURACAK

KYK kredi borçları ile ilgili çalışma 18 Temmuz’da gerçekleşecek olan kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulacak.

BAKAN KASAPOĞLU: GENÇLERİMİZİ KEYİFLİ EDECEĞİZ

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, hususla ilgili yaptığı açıklamada şu tabirlere yer vermişti: “351 sayılı Yurt Hizmetleri Kanunu var. Bu, işin kanununda yer alan bir mevzu. Bilhassa bir faiz uygulaması değil. Ana muhalefet partisi başkanının tabiriyle bir faiz uygulaması değil. Evvel bunun altını çizmek lazım. Kanunda var olan bir enflasyon oranıyla temaslı bir süreç. Gençlerimizi bu manada hiçbir vakit mağdur etmedik. O yüzden bu manadaki yurt içi üretici fiyat endeksiyle ilgili husustan kaynaklı durumlara elbette bakanlık olarak ayrıntılıca çalıştık. Ve hiçbir vakit hiçbir gencimizi mağdur etmediğimiz üzere bundan sonra da en hoş formda gençlerimizin memnun olmasına yönelik adımları da atacağız. Bunla ilgili uygulamalarımız, çalışmalarımız hazır. Ve birinci kabine toplantısı sonrası da Sayın Cumhurbaşkanımız bu mevzuyu etraflıca gençlerimizle, kamuoyuyla paylaşacak. Nasıl taban fiyatta, emeklilerde, memurlarda, pandemi sürecinde toplumsal siyasetlerle süreçleri yönettiysek birebir formda kredilerle ilgili de en eksiksiz biçimiyle gençlerimizin yanında oluruz. Gençlerimizi ne ekonomik konjonktürel durumların mağduru kılarız, ne de birilerinin karamsarlık tablolarına alet ederiz.”

Prev Post

15 Temmuz darbe teşebbüsünün üzerinden 6 yıl geçti! İşte milletimizin…

Next Post

15 Temmuz direnişinin sembolü olan manzarayı çeken isim konuştu: Silahı…

post-bars

Leave a Comment