Back To Top

7 Ağustos 2022

Kurban Bayramı tatilinin son gününde Safranbolu’da ziyaretçi yoğunluğu

By
  • 0

Kurban Bayramı tatilinin son gününde Safranbolu‘da ziyaretçi yoğunluğu

Bayram tatilinde artan yoğunluk turizmcilerin ve esnafın yüzünü güldürüyor

KARABÜK – UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan ve tarihi konutlarıyla ünlü Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki Kurban Bayramı tatili boyunca hareketliliğin ağır olması turizmcilerin ve esnafın yüzünü güldürüyor.

“Osmanlı’nın parmak izi”, “Korumanın başkenti” ve “Açık hava müzesi” üzere unvanlarla anılan Safranbolu pandeminin akabinde en ağır Kurban Bayramını geçiriyor. Osmanlı periyodundan kalma han, hamam, konak, cami, çeşme, köprü ve tarihi yapılarla açık hava müzesini andıran Safranbolu’ya gelen yerli ve yabancı turistler tarihi seyahate çıkma fırsatı yakaladı. Günübirlik ve konaklamalı binlerce yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan ilçede yaşanan yoğunluk hasebiyle turizmciler ile esnafların da yüzü de gülüyor.

Bayram tatili dönüşü sırasında Samsun’dan İstanbul’a giderken ailesiyle birlikte Safranbolu’yu ziyaret eden Duru Koşar, tarihi ilçeye birinci kez geldiklerini ve çok hoş bulduklarını söyledi.

“Bu kadar yoğunluk beklemiyorduk”

Esnaflardan Nurhayat Yüksel ise “Yoğunluğumuz hoş, hoş bir bayram tatili yaşıyoruz. Bugün dokuzuncu gün ve dönüşler başladı. Hoş para kazandık. Esnaflarda memnun. Yoğunluk hala devam ediyor. İnşallah bu formda devam eder. Bu kadar yoğunluk beklemiyorduk” dedi.

Ziyaretçilerin park meselesinden şikayetçi olduğunu anlatan Yüksel, yetkililerden yardım istedi.

Başka bir esnaf olan Hüsnü Özdemir ise, 9 günlük tatil boyunca olan hareketliliğin satışları olumlu istikamette etkilediğini aktardı.

İhlas Haber Ajansı / Rıdvan Bostancı – İktisat
Prev Post

Anadolu Otoyolu’nda tatil dönüşü yoğunluğu devam ediyor (2)

Next Post

9 günlük tatil bitiminde beklenen trafik yoğunluğu yaşanmadı

post-bars

Leave a Comment