Back To Top

11 Temmuz 2022

Kurban Bayramı, Foçalı turizmcinin yüzünü güldürdü

By
  • 0

İzmir Foça’da Kurban Bayramı’nın ikinci gününde de tatilci akını yaşanıyor. Havanın hafif esintili olması tatilcileri mutlu etti.

İzmir’in Foça ilçesinde bayram yoğunluğu yaşanıyor. Arife gününden itibaren ilçeye gitmeye başlayan tatilciler, bölgedeki otelleri yüzde 80, yüzde 90 oranında doldurdu. Yurt içi ve yurt dışından binlerce kişinin geldiği turistik ilçede bilhassa kıyı kısmında yoğunluk görüldü. Bayram nedeniyle otel ve pansiyonların dolduğu Foça’nın esnafı da durumdan duydukları memnuniyeti lisana getirdi.

Tatil için Foça’ya gelen Mehmet Öztürk isimli vatandaş, “Güzel bir yer, huzurlu bir yer denizi ve kıyısı çok hoş geçen sene günü birlik olarak gelmiştik. Bu dönem burada tatil yapacağız” dedi. Foça’da kafeterya işletmecisi Şükrü Ercamat ise, “Foça’da kafeterya işletmecisiyim, yıllardır esnafız. Pandeminin bitmesi ve bayramın da gelmesi ile esnafın yüzü güldü” açıklamasında bulundu. Foça’da 50 yıldır otel işletmeciliği yapan Sabahattin Karaca ise, “İnsanlar bir an evvel kendini kıyı kenarlarına atmak istedi. Foça’yı tercih ettiler. Foça’da otel ve pansiyonlar doluluk oranına ulaştı” dedi. – İZMİR

İhlas Haber Ajansı / İktisat
Prev Post

Son Dakika: Muhteşem Lig’e döndü! Henry Onyekuru, Adana Demirspor’da

Next Post

Transferi yasağı bulunan Altay’da gibisi az görülür hamle! Jübile yapan…

post-bars

Leave a Comment