Back To Top

17 Temmuz 2022

Kura Irmağı kıyısına kurulan “butik tatil köyü” turistleri ağırlayacak

By
  • 0

Ardahan‘da belediye tarafından Kura Irmağı kıyısında, Ardahan Kalesi’ni gören bölgeye kurulan “butik tatil köyü”, tabiatla iç içe tatil yapmak isteyenleri ağırlayacak.

Tarih ve doğal hoşluğun buluştuğu noktaya Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) dayanağıyla 10 bungalov mesken, restoran, kameriyeler ve çocuk parkı kuruluyor.

Doğayla iç içe yapılan ve etraf düzenlemesi sürecindeki projenin tamamlanmasıyla turistlerin bölgeye ilgi göstermesi bekleniyor.

Ardahan Belediye Lideri Faruk Demir, AA muhabirine, Kura Irmağı kıyısını birinci defa bu biçim çalışma ile renklendirdiklerini söyledi.

Kura Irmağı’nın Gürcistan ve Azerbaycan’dan geçerek etrafını canlandırdığını söz eden Demir, “Kura Irmağı, Gürcistan’ın başşehri Tiflis’i ortadan bölüp Hazar’a akar. Bu hoşluğu yapılan projelerle değerlendirdik. Çalışmayla burası Doğu Anadolu’daki butik tatil köyüne kavuşmuş oldu.” diye konuştu.

“Tam bir ömür vadisine dönüşecek”

Demir, SERKA’nın projeye yüzde 50 takviye verdiğini belirterek, çalışmanın tamamlanma kademesine geldiğini söyledi.

Projenin hayata geçirilmesiyle Kura Irmağı’nın tam bir ömür vadisine dönüşeceğini anlatan Demir, şunları kaydetti:

“Bir kenti şehir yapan, toplumsal donatı alanlarıdır. Örneğin insanların buraya sabah kahvaltısı yapmaya ve gezmeye gelmesini istiyoruz. Kura Irmağı görüntülü bir çay içilecek. Yani nefes alacağınız yerlere gereksinim var. Biz de bunları oluşturmak için çalışıyoruz. Kentimize birinci sefer bu türlü bir tesisi kavuşturan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Biz artık Kura Irmağı’na kıyıdan bakan değil, ırmağın her iki tarafında ve içinde yaşayan bir Ardahan oluşturmaya çalıştık.”

Demir, kelam konusu çalışmayla bölgenin korunacağını ve ırmaktaki kirlenmenin de önleneceğini kelamlarına ekledi.

AA / Günay Nuh – Aktüel
Prev Post

Kimse bunu beklemiyordu! Mesut Özil’in mukavele fesih ayrıntıları muhakkak oldu

Next Post

İstanbul’da güpegündüz adam kaçırdılar! O anlar saniye saniye kamerada

post-bars

Leave a Comment