Back To Top

7 Ağustos 2022

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Antalya’da muhtarlarla bir ortaya geldi Açıklaması

By
  • 0

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kurban Bayramı tatilinde Türkiye genelinde turizm hareketliliğinin ağır geçtiğini belirterek, “Sürenin birleştirilerek uzaması yoğunluğun sağlanmasında çok tesirli oldu.” dedi.

Ersoy, turizm bölgelerine yeni kuşak arıtma tesisleri kazandırdıklarını, bir tesisi de Kemer’e yapacaklarını söz etti.

“Kemer bölgesindeki muhtar kardeşlerimiz de toplanıp bize teşekkür etmek istemişler, takdirlerinden ötürü biz de teşekkür ediyoruz. Bu usul aksiyonlar bizi ve Bakanlığımızı motive ediyor. Hem vilayet teşkilatımız hem vekillerimizle bölgenin sıkıntılarını dinledik, acil çözülmesi gereken talepleri vardı, onları da notlarımıza aldık. Bunları, ilgili ünitelerle konuşup, bir dahaki döneme kadar hayata geçireceğiz.”

“Kurban Bayramı tatili hareketli geçti”

Halk plajlarının çok başarılı gittiğine dikkati çeken Ersoy, plajların Türkiye’nin birçok noktasına yayılacağını, 10’uncusunu da bu ayın sonuna kadar Antalya Lara’da açacaklarını belirtti.

Antalya’da birkaç tane daha halk plajı açacaklarını aktaran Ersoy, başka bölgelerden de çok talep geldiğini ve oralarda da plajların açılacağını bildirdi.

Ersoy, 9 güne çıkarılan Kurban Bayramı tatilindeki hareketliliğe ait ise şunları söyledi:

“Bayram tatilinde Türkiye genelinde turizm hareketliliği çok ağır geçti. Müddetin birleştirilerek uzaması yoğunluğun sağlanmasında çok tesirli oldu. Herkes keyifli oldu, esnafın da keyifli olduğunu düşünüyorum. Turizm dönemi da âlâ geçiyor. Dönem sonuna kadar ağır bir turizm dönemini hem yerli hem yabancı olarak yaşayacağız diye düşünüyorum.”

Muhtarla gerçekleştirilen toplantıya, AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse ve Kemal Çelik ile Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Candemir Zoroğlu da katıldı.

AA / Ayşe Yıldız – Şimdiki
Prev Post

Afyonkarahisar-Antalya kara yolunda tatil dönüşü yoğunluğu yaşanıyor

Next Post

Barcelona’da büyük kriz! Xavi’yi ABD’ye almadılar, olayın gerisinden İran çıktı

post-bars

Leave a Comment