Back To Top

20 Temmuz 2022

Kirayı artırıp depozitoda da “euro” krizi çıkaran konut sahibi, toplumsal medyayı ikiye böldü

By
  • 0

Ev sahibi olduğunu belirten bir vatandaşın yaptığı paylaşım toplumsal medyayı adete ikiye böldü. Kiracısı ile ortasında yaşananları anlatan mesken sahibi, “Ne yapabilirim?” diyerek vatandaşlardan yardım istedi.

KİRAYA ARTIRIM YAPMAK İSTEDİ, KİRACIYI KONUTTAN ÇIKARDI

Ev sahibinin aktardığına nazaran; 1 dairesi olan konut sahibi 8 yıllık kiracısına artırım yaparak 4 bin TL olan kirayı 9 bin TL’ye yükseltmek istedi. Kiracı ise en fazla 6 bin TL verebileceğini söyleyince konut sahibi tarafından meskenden çıkarıldı.

850 EUROLUK DEPOZİTO KRİZ ÇIKARDI

Depozito bedeli olarak 850 euro veren kiracı, verdiği depozitoyu geri istedi. Mesken sahibi, kiracıya 3 bin TL yollayınca ortalarında bir kriz daha çıktı. Kiracı o günkü verdiği 850 euroya karşılık olarak 17 bin TL geri istedi. Konut sahibi ise o günkü euro/TL kurunun 3,5 TL olduğunu belirterek en fazla 5 bin TL geri verebileceğini söyledi.

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ

Ev sahibinin yaptığı paylaşıma çok sayıda yorum gelirken kullanıcılardan kimileri kirayı TL olarak ödediği için depozitonun da TL olarak geri verilmesi gerektiğini savundu. Bir kesim vatandaş ise “Euro 1 TL olsaydı şimdiki kurdan mı depozitoyu geri verecektin?” diyerek kiracıyı haklı buldu.

İşte yapılan yorumlardan kimileri:

Prev Post

Serdar Saatçı oyundan alınmasına sonlanıp soyunma odasının kapısını teklemedi! Beşiktaş…

Next Post

Brent petrolün varil fiyatı, yüzde yüzde 5’e yakın paha kaybederek…

post-bars

Leave a Comment