Back To Top

31 Temmuz 2022

Kılıçdaroğlu’ndan 15 Temmuz paylaşımı! Şehitleri yad edip peşine manidar bir tabirler kullandı

By
  • 0

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün 6. yıldönümü nedeniyle toplumsal medya hesabından paylaşımda bulundu.

“ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUM”

Paylaşımında şehitlere rahmet dileyen CHP başkanı, “15Temmuz 2016’da demokrasiye ve millete kasteden hain terör örgütünü lanetliyor; 251 şehidimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.

“SADECE SONUÇLARI KONUŞMAMALIYIZ”

Kılıçdaroğlu, paylaşımının devamında ise şu tabirleri kullandı: “Sadece sonuçları konuşarak değil, ülkeyi bu noktaya getiren herkes hesap verdiğinde, hak yerini bulmuş, adalet sağlanmış olacak.”

CHP’LİLER İBB ÖNÜNDE ANMA PROGRAMI DÜZENLEDİ

İMAMOĞLU: 15 TEMMUZ’DA YAŞANANLAR UNUTULMAYACAK

Törende yaptığı konuşmada 15 Temmuz’da yaşananların asla unutulmayacağını belirten İBB Lideri İmamoğlu, “15 Temmuz günü, milletimizin birliğine, egemenliğine ve özgürlüğüne saldıranlar karşısında kararlılıkla yürekle dirayetli duran aziz milletimizi dimdik ayakta buldular. Bu milleti zincire vurmaya kalkan herkes üzere onlar da kaybetmeye elbette ki mahkumdular. Zira bu ülkenin çocukları daha ilkokul sıralarından itibaren bilirler ki egemenlik kayıtsız kuralsız milletindir. Bu egemenliği korumak da tekrar milletimizin kendi ellerindedir. 15 Temmuz 2016’da yaşananlar asla unutulmayacaktır” dedi.

ŞEHİTLER İÇİN DUA OKUNDU

İmamoğlu’nun konuşmasının akabinde şehitler için dua okundu. Merasime katılanlar, İBB binasına asılan ve üzerinde 97 şehidin ismi bulunan pankartın önüne karanfil bıraktı.

Prev Post

Biden’ın ziyaretine saatler kala Suudi Arabistan’tan sürpriz karar: Hava alanı…

Next Post

20 yıl mahpus yattıktan sonra aklanan Muhammed Aziz, 40 milyon…

post-bars

Leave a Comment