Back To Top

6 Ağustos 2022

Katar Kraliyet Ailesi’nin Yalova’da inşa ettirdiği saray tamamlandı! Daha şimdiden emlak piyasasını da hareketlendirdi

By
  • 0

Son yıllarda Türkiye ile yakın siyasi ve ekonomik bağlantı içinde olan Katarlılar, gayrimenkulden finansa, endüstriden medyaya kadar birçok alanda yatırıma imza attı. Katar Buyruğu Pir Temim Bin Hamed El Sani, Türkiye’ye her geldiğinde yeni alımlar yaptı.

SANİ HANEDANI’NIN YALOVA’DA YAPTIRDIĞI SARAY TAMAMLANDI

Digiturk, Finansbank, Abank, Borsa İstanbul, Beymen, Network, BMC, İstinye Park, Antalya Limanı, SeaPearl Ataköy, Banvit’ten pay alan ve son olarak Doğuş Holding’in yeme-içme şirketlerinin çatı kuruluşu olan “d.ream”e ortak olan Katar’ı yöneten Sani Hanedanı’nın Yalova’da yaptırdığı saray tamamlandı.

3 BİN METREKARELİK MECLİS ODALARI YAPTIRILDI

Bir inşaat şirketiyle anlaşarak Altınova ilçesi Kaytazdere mevkiinde toplam 10 bin metrekare büyüklüğünde iki parselde bir saray kompleksi inşa ettiren Katar Kraliyet Ailesi, komplekste 3 bin metrekarelik meclis odaları da yaptırdı. 3 bin metrekarelik konaklama alanı bulunan komplekste 500 metrekare büyüklüğünde toplantı odaları da var. Bölgedeki en büyük ve görkemli yapı olan saray, mimarisiyle de dikkat çekiyor.

GAYRİMENKUL PİYASASINI DA ETKİLEDİ

Sözcü gazetesinin haberine nazaran Katar Kraliyet ailesi ismine inşa ettirilen saray Kaytazdere’deki gayrimenkul piyasasını da etkiledi. Emlakçılar, bölgedeki arazi ve villaları pazarlarken “Katar Emiri’ne komşu” tabirini kullanıyor.

ÖN TARAFI OSMANGAZİ KÖPRÜSÜ’NÜ GÖRÜYOR

Katar Kraliyet ailesi için inşa ettirilen sarayın ön tarafı deniz ve Osmangazi Köprüsü, art tarafı ise orman görüntüsüne sahip. Binaların üretiminin tamamlandığı projede peyzaj çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Prev Post

Turizm merkezinde üretilen karpuz Diyarbakır ve Adana’ya rakip oldu

Next Post

KOCAELİ’DE TÜM YOLLAR AÇIK

post-bars

Leave a Comment