Back To Top

22 Temmuz 2022

Kaş’ın nüfusu bayram tatiline dörde katlandı

By
  • 0

ANTALYA’nın turistik ilçesi Kaş, Kurban Bayramı tatilinde de büyük ilgi gördü. Kaş nüfusunun 61 bin 500 olduğunu, bu sayının tatil periyodunda 250 bini bulduğunu belirten Belediye Lideri Memnun Ulutaş, “Nüfusumuzun 4 katına hizmet veriyoruz. Bütün plajlar belediyemizce işletiliyor ve fiyatsız. Konuklarımız ve vatandaşlarımız rahatlıkla girebiliyor. Yalnızca aldıkları hizmetin bedelini ödüyorlar” dedi.

Doğal ve tarihi güzellikleriyle öne çıkan Kaş, bu bayram tatilinde de ziyaretçi akınına uğradı. Hem kıyı hem yayla turizminin yapılabildiği ilçede, bilhassa turkuaz rengi, paklığı ve eşsiz coğrafik görselliğiyle dünyanın en düzgün plajlarından biri olarak gösterilen Kaputaş Plajı büyük ilgi gördü. Kaş Belediye Lideri Memnun Ulutaş, önemli yoğunluk yaşadıklarını belirterek, “Gelen konuklarımız Kaş’ta en düzgün formda tatilini geçiriyor. Bizler de belediye grupları ve kamunun bütün bileşenleri olarak konuklarımızın memnuniyetini sağlamak için 7-24 hizmet veriyoruz” dedi.

İLÇE NÜFUSU 4 KATINA ÇIKTIKaş nüfusunun 61 bin 500 olduğunu, bu sayının tatil devrinde günübirlik ziyaretçilerle birlikte rahatlıkla 250 bini bulduğuna işaret eden Ulutaş, “Nüfusumuzun 4 katına hizmet veriyoruz. İlçe merkezimizle birlikte Çukurbağ Yarımadası, Kalkan, Üzümlü, Bezirgan, Kaputaş, Sarıbelen, Patara, İslamlar üzere tamamı belediye tarafından işletilen plajları, Gömbe, Sütleğen üzere yaylalarıyla hem kıyı hem yayla turizmiyle önemli ilgi görüyoruz” diye konuştu.PLAJLARA GİRİŞ ÜCRETSİZŞu ana kadar rastgele bir zahmet yaşanmadığını kaydeden Ulutaş, “Kaş’ın masmavi, pırıl pırıl denizi, kumsalları dolu. Bütün plajlar belediyemizce işletiliyor ve fiyatsız. Konuklarımız ve vatandaşlarımız rahatlıkla girebiliyor. Yalnızca aldıkları hizmetin bedelini ödüyorlar. Çok varlıklı plaj seçeneklerimiz mevcut, belediye hizmet standardıyla en uygun hizmeti veriyoruz. Esnafımız da yoğunluktan mutlu. İnşallah bu sürecin bayramdan sonra da temmuz, ağustos, eylül aylarında devam etmesini bekliyoruz” sözlerini kullandı.’HERKES KAPUTAŞ’I GÖRMEK İSTİYOR’Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı’nın çok merak edildiğini anlatan Ulutaş, “Herkes Kaputaş’a uğramak, burada fotoğraf çektirmek, özçekim yapmak istiyor. Popülaritesi çok yüksek. Kaputaş Plajı; Kaş’ımızın bir bedeli, dünyaca bilinen bir markası. Tabi Kaputaş’ın yanında Patara üzere, dünyanın birinci demokratik meclisinin de olduğu antik kenti ve 18 kilometrelik Patara Plajı da çok hareketli” dedi.TEKNE TİPLERİ VE DALIŞ TURİZMİGünlük tekne cinslerinin da ağır olduğunu söz eden Ulutaş, “Kaş, herkesin gelip görmek istediği cennetten bir köşe. Bu tatil devrinde ayrıyeten dalış turizmi de çok yaygın. Deniz altındaki biyolojik zenginliğin misafirlerimizce tercih edilmesi de Kaş için farklı bir ayrıcalık. Tank batığı, geçen yıl açtığımız Türkiye’den kaçırılan antik yapıtların prototiplerinden oluşan Sualtı Sanat Parkı ve biyolojik zenginliğimiz şu anda çok istek görüyor” diye konuştu.GÜNÜBİRLİK MEİS ADASI TURLARI

Kaş’ın çabucak karşısındaki Yunan Adası Meis’e de günlük tipler bulunduğunu belirten Belediye Lideri Memnun Ulutaş, bayram sürecinde de ağır ilgi olduğunu lisana getirdi. Ulutaş, “Her gün iki firmamız tarafından sabah gidiş, akşam dönüş halinde feribot cinsleri gerçekleştiriliyor. Seferler dolu gidip, dolu geliyor. Tabi Meis Adası tiplerine katılmak isteyenler için vize gerekiyor” sözlerini kullandı.


Demirören Haber Ajansı / Mehmet Çınar – Aktüel
Prev Post

ABD’deki okul saldırısına ilişkin yeni imajlar bir skandalı ortaya çıkardı:…

Next Post

PUBG Mobile son sürüm nasıl güncellenir? PUBG Mobile güncelleme gelmedi

post-bars

Leave a Comment