Back To Top

4 Ağustos 2022

Karşılamaya damga vurdu! Suudi Veliaht Prens Selman, Bahreyn Prensi İsa Al Halife’yi burnundan öptü

By
  • 0

ABD Lideri Joe Biden’ın da yer alacağı Cidde Doruğu’na katılacak Arap başkanlar Suudi Arabistan’a geldi. Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Lideri Muhammed bin Zayid Al Nahyan, Ürdün Hükümdarı 2. Abdullah, Katar Buyruğu Temim bin Hamed Al Sani, Kuveyt Veliaht Prensi Mişal Al-Ahmed Al-Cabir Al-Sabah, Umman Sultanı Özel Temsilcisi ve Başbakan Yardımcısı Esad bin Tarık bin Teymur Al Said, Bahreyn Hükümdarı Hamed bin İsa Al Halife ile Bahreyn Veliaht Prensi ve Başbakanı Selman bin Hamed bin İsa Al Halife, Cidde Havalimanı’da tek tek Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından karşılandı.

AL HANİFİ’YE SAMİMİ KARŞILAMA

Prens Selman‘ın Bahreyn Veliaht Prensi ve Başbakanı Selman bin Hamed bin İsa Al Halife’yi karşılama anlarında ise objektiflere renkli imajlar yansıdı. Karşılama sırasında Selman, Al Halife’yi burnundan öptü. Batı kamuoyunda garipsense de bu ritüel Arap kültüründe kıymetli bir samimiyet ve hürmet göstergesi.

KÖRFEZ ÜLKELERİNE HAS BİR GELENEK

Burundan öpmek, Suudi Arabistan, Birleşmiş Arap Emirlikleri, Kuveyt ve öteki körfez ülkelerine has selamlaşma hallerinden biri. Fakat selamlaşanların ortasında çok samimiyet yahut hürmet varsa bu selamlaşma halinde yaşı küçük olanlar yaşı büyük olanları burnundan öpebiliyor.

Prev Post

TESK Lideri Palandöken: Şoförler Dönüş Yolunda Yüksek Süratten Kaçınarak Uykusuz,…

Next Post

“Cinsel hücuma uğradım” deyip polis memuruna iftira atan genç kıza…

post-bars

Leave a Comment