Back To Top

13 Temmuz 2022

Kapadokya, yerli turist sayesinde bayramı dolu dolu geçiriyor

By
  • 0

Kurban Bayramı tatilinde Kapadokya’yı tercih eden yerli turistler sayesinde bölgedeki tesislerin doluluk oranı yükseldi.

Turistler, Ürgüp ve Avanos ilçeleri ile Göreme, Uçhisar ve Ortahisar beldeleri başta olmak üzere peribacalarının bulunduğu alanları gezdi.

Sabah saatlerinde sıcak hava balonlarının hoş imaj oluşturduğu bölgede, kimi tatilciler vadilerde yürüyüş yaparken kimisi de ATV motor ve arazi araçlarıyla düzenlenen tiplere katıldı.

Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve Ören Yeri ve Kaymaklı Yeraltı Kenti de en çok ziyaretçi çeken yerler oldu.

Bayram tatili mühletince Kapadokya’ya yaklaşık 100 bin yerli turistin gelmesi bekleniyor.

Turizmciler memnun

Nevşehir Rehberler Odası Lideri Özay Onur, AA muhabirine, bayramı tatilinde bölgeyi tercih eden konukların, daha çok müze ve ören yerlerini ziyaret ettiğini, turizmcilerin doluluk oranından mutlu ettiğini lisana getirdi.

Kapadokya’nın özel bir destinasyon olduğunu vurgulayan Onur, şöyle konuştu:

“Kapadokya’da çok çeşitli aktivite ve tipler var. Kapadokya, üç halde gezilir. Yerin altına inersiniz, yeryüzündeki doğal hoşlukları görürsünüz, buradaki enerjiyi hissedersiniz, bir de balonla gökyüzüne çıkarsınız. ‘Kapadokya eşittir, güç depolama ve dinlenme’ diyoruz. 18-25 yaş ortası gençler ve 65 yaş üstü, müze ve ören yerlerini fiyatsız gezebiliyor. Bunun dışında müzekart fiyatları çok uygun. Üstelik bu kart, yıl boyunca Türkiye genelindeki tüm müze ve ören yerlerinde kullanılabiliyor.”

Ziyaretçiler bölgeye hayran kalıyor

Bayram tatilinde bölgeyi ziyaret edenlerden Gökhan Esmer de kısa müddetli tatillerde fırsat buldukça Kapadokya’ya geldiklerini, dört günlük planlama çerçevesinde tarihi ve turistik alanları gezdiklerini belirtti.

Vadilerde ATV motorla düzenlenen cinse katıldığını tabir eden Esmer, “Kapadokya başka tatil alanlarından farklı bir yer. Burada deşarj oluyoruz. Peribacaları ortasında gezinirken kendimizi diğer bir dünyada hissediyoruz. Burası harika bir yer.” dedi.

Şeyma Gökçe ise birinci kere geldiği Kapadokya’yı hem gezip hem de internetten eriştiği bilgileri okuyarak tanımaya çalıştığını söz etti.

İram Gül ise Kapadokya’nın gezilmesi gereken bir yer olduğunu söyledi.

AA / Behçet Alkan – Yeni
Prev Post

BODRUM’DA BAYRAM HAREKETLİLİĞİ SÜRÜYOR

Next Post

Ankara’da İngilizce Yaz Kampı Başlıyor

post-bars

Leave a Comment