Back To Top

9 Temmuz 2022

Kahramanmaraş’ta bayramlaşma programı düzenlendi

By
  • 0

Kahramanmaraş‘ta Kurban Bayramı münasebetiyle bayramlaşma programı düzenlendi.

Vali Ömer Faruk Coşkun, Büyükşehir Belediye Lideri Hayrettin Güngör ve beraberindekilerin Şeyhadil Mezarlığı Şehitliği ziyaret etmesiyle başlayan programda protokol üyeleri kabirlere karanfil bıraktı ve şehitler için dua etti.

Daha sonra valilik bahçesinde gerçekleştirilen programa gelen iştirakçiler burada bayramlaşarak sohbet etti.

Vali Coşkun, programda gazetecilere yaptığı açıklamada, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile yaşanan çatışmada şehit olan 24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Murat Yıldırım’a rahmet, ailesine de başsağlığı temennisinde bulundu.

Birlik ve beraberliğin, yardımlaşma ve dayanışmanın en hoş örneklerinin verildiği bayram günlerinde akrabalık, komşuluk ve dostluk bağlarının pekiştirildiğini belirten Coşkun, şöyle dedi:

“Yaklaşık 10 günlük bir tatil var. Hasebiyle bu tatille birlikte hem vilayetimizde hem de ülkemizde trafik hareketliliği var. Tüm vatandaşlarımızdan ve hemşehrilemizden ricamız lütfen trafik ve sürat kurallarına riayet etsinler. Bayram sevincini yakınları ve akrabalarıyla birlikte yaşasınlar. Bizim istek ve niyetimiz bu.”

Büyükşehir Belediye Lideri Hayrettin Güngör’de Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Murat Yıldırım’a rahmet ve ailesine başsağlığı diledi.

Bayramların barış, kardeşlik, ve sevgi hislerinin ağırlaştığı özel günler olduğunu belirten Güngör, tüm Müslüman aleminin bayramını tebrik etti.

Programa, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri Celalettin Güvenç, Habibe Öçal, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, Büyükşehir Belediye Lideri Hayrettin Güngör, Garnizon Kumandanı Tuğgeneral Mehmet Emin Terzioğlu, Vilayet Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Vilayet Jandarma Kumandan Yardımcısı Kıdemli Albay Nuri Serkant Kara, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

AA / Tunahan Akgün – Şimdiki
Prev Post

Vali Gürel’den bayram için yollarda olan şoförlere ‘kemer’ uyarısı

Next Post

Trakya’ya tatilci akını

post-bars

Leave a Comment