Back To Top

3 Ağustos 2022

Joshua King: “En başarılı dönemimi Fenerbahçe’de geçirmek istiyorum”

By
  • 0

– Joshua King: “En başarılı dönemimi Fenerbahçe‘de geçirmek istiyorum”

Fenerbahçe‘nin yeni transferi Joshua King:

Fenerbahçe‘ye tatil yapmak için değil, başarmak için geldim”

King: “Dinamo Kiev maçına odaklandık”

İSTANBUL – Fenerbahçe‘nin Watford’dan takımına kattığı Joshua King, sarı-lacivertli grupta mesleğinin en başarılı dönemini geçirmek istediğini söyledi. King, “Ben buraya tatil yapmak için değil başarmak için geldim. Bunun için memnunum, verdiğim karardan ötürü yüzde 1 kuşkum yok” tabirlerini kullandı.

Fenerbahçe‘nin yeni dönem hazırlıkları kapsamında 2 yıllık kontrat imzaladığı forvet Joshua King, Samandıra Can Bartu Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe‘ye transferi için keyifli olduğunu aktaran golcü futbolcu, “Benim açımdan birinci günlerim mükemmel geçti. Buraya geleli yeni olmuştu. Kadrodaki herkes tarafından çok güzel karşılandığımı söyleyebilirim. Münasebetiyle bu beni memnun etti. İdmanları da sıkı biçimde sürdürüyoruz. Yüksek düzeyler için sıkı çalışmak lazım. Bu forma ile birinci maç için sabırsızlanıyorum. Önümüzdeki haftaları bekliyorum” dedi.

“Kariyerimde oynayacağım en büyük topluluk diyebilirim”

Oğlunun Fenerbahçe formasıyla bulunan fotoğrafının sorulması üzerine Joshua King, şu tabirlere yer verdi:

“Norveç’teki en güzel arkadaşım, 8 yaşından bu yana tanıdığım arkadaşım Türk. 3-4 yıl evvel oğluma Fenerbahçe forması armağan etmişti. Bana bir gün inşallah bir gün Fenerbahçe’de oynayacağımı söyledi. O da Fenerbahçeli. Ben de buradayım. Bu istek gerçekleşmiş oldu. Burada olduğum için memnunum. Çok büyük toplulukta olduğumu söyleyebilirim. Mesleğimdeki en büyük topluluk diyebilirim. Manchester United’da çok müddet alamadığım için oynamış olduğum, oynayacağım en büyük topluluk diyebilirim. En düzgün arkadaşım Türk ve güzel bir Fenerbahçeli. Benim açımdan memnunluk verici ve ben de bir baskı da uyandırıyor. Şayet makus oynarsam arkadaşım beni mahvedecek.”

“Hoca sağ bek oynamamı isterse oynarım”

Norveçli golcü, santrfor olarak oynadığından kendini daha rahat hissettiğini lisana getirerek, “Genel olarak her vakit santrfor oynamıştım. Çok taraflı olduğumu söyleyebilirim. Bournemouth’ta 4-3-3’te oynarken solda oynamıştım. Bunun dışında formasyona nazaran değişebilen bir şey bu. Tıpkı formda santrfor ardı da oynadım. 4-3-3’te kenar oynamıştım. Çok taraflı olarak farklı konumlarda oynayabiliyorum. Sol yahut sol kenar olarak merkez oyuncusu olarak da oynadım bu tip durumlara alışığım lakin ana durum olarak santrfor oynadığım vakit defansın ardında gol imkanı oluşturmayı seviyorum. Hoca sağ bek oynamamı isterse oynarım. Maksadım gruba yardımcı olmak” diye konuştu.

“Fenerbahçe’de en uygun dönemimi geçirmek istiyorum”

Manchester United’da forma giydiği periyoda değinen 30 yaşındaki futbolcu, “Manchester’a 16 yaşında gitmiştim. O dönemki takım dünyanın en güzel takımı diyebilirim. Berbatov, Tevez ve Ronaldo vardı. Benim de o takımda yer bulma bahtım sıkıntı olmuştu. Mesleğimin sonu manasına gelmiyordu. Öbür kulübe gittim. Her oyuncuda olduğu üzere eski kadrosuna karşı oynadığınızda ekstra motivasyon oluşur. Manchester’a 4-5 gol atmıştım. Manchester’a hürmetim sonsuz orda akademide geçirdiğim vakitlerin mesleğimde çok tesiri var. Artık Fenerbahçe’deyim ve çok konuşmak istemiyorum. En yeterli dönemimi geçirmek istiyorum. Bir santrfor için 30-31 yaşları en verimli yaşlardır. Keşke daha evvel gelebilseydim ancak senaryo bu halde gelişti. Ben burada en düzgününü ortaya koyarak muvaffakiyete giden yolda katkı sağlamak istiyorum” biçiminde konuştu.

Dinamo Kiev maçını sabırsızlıkla bekliyoruz”

Joshua King, kadro olarak Dinamo Kiev maçına odaklandıklarının altını çizerek, “Şu an grup olarak Dinamo Kiev maçına odaklanmaya başladığımız söyleyebilirim. 3-4 gün evvel geldim ve 2 idman yapabildim. 10-12 yıldır profesyonel futbolcuyum burada yaptığım antrenman biçiminin en yüksek egzersiz düzeylerinden bir tanesi olduğunu söyleyebilirim. Hocamız epey ayrıntıcı. Her hususta ayrıntıya kıymet veren birisi ve fitness taktik durum manasında ayrıntılı bir teknik adam. Bizlerin de yüzde yüz halde hazır olması gerekiyor. Biraz daha vakte gereksinimim olduğunu düşünüyorum. Dinamo Kiev maçına odaklandık. Baht bizi orada bekliyor olacak. Polonya’da bütün gücümü ortaya koymak istiyorum. Şampiyonlar Ligi’nde 7 dakika müddet aldım. Çocukluğumdan bu yana hayalim Şampiyonlar Ligi’nde top koşturmak. Her maç bizim için kıymetli. Oynayacağımız Dinamo Kiev maçını sabırsızlıkla bekliyoruz. Grup olarak elimizden geleni yapacağız” değerlendirmesini yaptı.

“Ozan Tufan çok kaliteli bir futbolcu, onun için en düzgününü diliyorum”

Bir periyot birlikte forma giydiği ulusal futbolcu Ozan Tufan ile ilgili de konuşan başarılı oyuncu, “Ozan benim kardeşim. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Watford’a geldiğinde İngilizcesi yeterli değildi. Benim de birinci vakitlerim öyleydi. İngilizcem vardı lakin uygun değildim. İngiliz aksanına alışmak vakit alıyordu. Kaynaşmaya başladık ve ‘neye muhtaçlığın olursa bana söyle’ dedim. Londra’da bilinen Türk beşerlerle tanıştırmış oldum. Âlâ bir arkadaşlık kurduğumuzu düşünüyorum. 2-3 ay sonra ona Fenerbahçe’yi sordum. Fenerbahçe’ye gitmenin eksiksiz olacağını söyledi. Bundan sonra da irtibatımız devam etti. Ocak’ta o geri döndü. Çok kaliteli bir futbolcu, onun için en düzgününü diliyorum” sözlerini kullandı.

“Fenerbahçe’ye tatil yapmak için değil başarmak için geldim”

Joshua King, İngiltere’den Türkiye’ye gelen futbolcuların başarısı ile ilgili yöneltilen soruya “Mental bir sorunla alakalı. Ömür biçimiyle alakalı bir şey. Hayat usulünü, iş etiğini aksatırsanız bu sorun olabiliyor. Ben burada daha evvel oynayanları biliyorum. Omar, Sörloth, Linnes buraya geldikten sonra yüksek performans ile oynadılar. Ben de birebir mantaliteye sahibim. Ben de burada büyük hırsla çalışmak istiyorum. Bunun yanı sıra taraftarlarımız çok tutkulular. İkinci bir din üzere Fenerbahçe’ye sarılıyorlar. Ben de buraya tatil yapmak için değil başarmak için geldim. Bunun için memnunum verdiğim karardan ötürü yüzde 1 kuşkum yok” cevabını verdi.

İhlas Haber Ajansı / Bora Akyol – Spor
Prev Post

Joshua King: Bu formayla maçlara çıkmak için sabırsızlanıyorum

Next Post

Yunus Varol Otomobil Servis Hizmetleri

post-bars

Leave a Comment