Back To Top

9 Temmuz 2022

İtalya’nın önde gelen turistik beldesinde bikiniyle dolaşanlara ceza kesilecek

By
  • 0

İtalya‘nın önde gelen turistik beldelerinden Sorrento’da belediye, kente gelen tatilcilerin uygunsuz davranışlarını münasebet göstererek, turistlerin bikini ve üstü çıplak halde dolaşmasını yasaklayarak buna uymayanlar için para cezası getirdi.

İtalyan basınında yer alan haberlere nazaran, Belediye Lideri Massimo Coppola, kente gelen turistlerin plaj dışında bikinili ve üstü çıplak biçimde dolaşmalarının lokal halkı rahatsız ettiğini ve salaş bir manzaraya yol açmasından dolayı bu türlü bir kural koyduklarını belirtti.

Zaman vakit memleketler arası doruklara de mesken sahipliği yapan kentte bu kuralla kamusal alanlarda ömür kalitesinin iyileştirilmesinin ve ayrıyeten lokal halkla ziyaretçiler ortasında huzursuzluk çıkmasının önüne geçilmesinin hedeflendiği aktarıldı.

Söz konusu kurala uymayanlara ise 25’ten 500 avroya kadar para cezası verilebileceği söz edildi. Kentte kurala ait kontrolü ise belediye zabıtaları yapacak.

Sorrento üzere ülkenin güneyindeki Tropea kentinde de bikini ve mayo ile gezenlere 125 ile 500 avro ortasında değişen para cezası kesiliyor.

Ülkenin kuzeyden güneye; Viareggio, Baia Domizia ve Santa Margherita di Savoia’ya kadar pek çok tatil beldesinde sokaklarda adap kurallarına yönelik bu tıp uygulamalar yürürlükte.

Rapallo kentinde ise caddelerde kıyafet kurallarını hatırlatan tabelalar bulunuyor.

AA / Barış Seçkin – Aktüel
Prev Post

Tam bitti derken tekrar hortladı! “Vakalar artışta” diyen Bakan Koca’dan…

Next Post

Göztepe’den duygusal veda paylaşımı! Halil Akbunar, Westerlo’ya resmen transfer oldu

post-bars

Leave a Comment