Back To Top

2 Ağustos 2022

İşte hainlerin o kara gecede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı amaç aldıkları otel! İzleri hala duruyor

By
  • 0

Türk Silahlı Kuvvetleri içinde FETÖ/PDY mensubu bir kümenin 15 Temmuz günü darbe teşebbüsü sırasında, Marmaris ilçesinde saldırdıkları 5 yıldızlı Turban Grand Yazıcı Otel’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tatili mühletince çalışma ofisi olarak kullandığı ve müdafaası şehit Mehmet Çetin’in odasını ziyaret eden AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, otel idaresi tarafından kapatılan ve müşteriye verilmeyerek olduğu üzere koruma edilen 2 oda da hain darbe teşebbüsünü lanetledi. Hain darbe teşebbüsünün olduğu geceki haliyle koruma edilen ve 120 merminin isabet ettiği oteldeki imgeler görenleri duygulandırıyor.

“DEMOKRASİ ATEŞİNİN BİRİNCİ ÇIKTIĞI NOKTA BURASI”

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışma ofisi olarak kullandığı odadaki kurşun izlerini göstererek darbe teşebbüsünü lanetlediğini ve bugünü millet olarak unutmayacaklarını belirterek, “Bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Beraberlik günü. Cumhurbaşkanımızın Marmaris’te hain FETÖ darbe teşebbüsüyle sırasında konakladığı oteldeyiz. Bu otel hakikaten çok manalı. Demokrasi ateşinin Muğla’dan, Marmaris’ten yakıldığı yerlerden biri. Cumhurbaşkanımız bilindiği üzere o gece birinci kalkışma olduğunda milletimize davetiyle ‘bütün vatandaşlarımızı sokaklara, meydanlara davet ediyorum’ dediği ve birinci demokrasi ateşini ateşlediği yer burası. Cumhurbaşkanımız o açıklamayı yaptıktan sonra çabucak ardından Dalaman’dan İstanbul’a geçti. Sonrasında da suikast timi 3 helikopterle buraya gelerek bu enkazı bıraktı” dedi.

“HEDEFLERİNDE CUMHURBAŞKANIMIZ VE AİLESİ VARDI”

Milletvekili Gökcan suikast timinin maksadında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi olduğunu belirterek, “Suikast timi buraya geldiğinde öncelikle oteli bulamadılar. Yanlış otele gittiler. Daha sonra ortadan bir vakit geçtikten sonra oteli buldular. Öncelikle Cumhurbaşkanımızın kaldığı yeri bulamadıkları için rastgele otelde Cumhurbaşkanımızı ve ailesini aramaya çalıştılar. Buraya birinci geldiklerinde burada da otel çalışanlarıyla, işçisiyle ortasında bir arbede oldu. Otelde çalışan işçiye azap edip, darp ediyorlar. Kapılara silahla ateş ediyorlar. Duvarlarda hala kurşun izleri var ve o gece burada sonuç alamıyorlar” sözlerini kullandı. O gece şehit edilen Cumhurbaşkanı Muhafazası Mehmet Çetin ve polis memuru Nedip Cengiz Eker’i hatırlatan Gökcan, şehitlere Allah’tan rahmet yakınlarına da başsağlığı diledi.

“MARMARİS DE TEŞEBBÜSÜ EN AĞIR YAŞAYAN ŞEHİRLERDEN”

Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Muğla ve Marmaris’in darbe teşebbüsünü en ağır yaşayan kentlerden olduğunu belirterek, “İstanbul ve Ankara o gece darbeyi teşebbüsüne en ağır yaşayan vilayetlerden ikisiydi. Lakin Muğla’da sahiden çok değerliydi. Zira asıl hedef o gün burada olan Cumhurbaşkanımızı ve ailesini almaktı. O yüzden Marmaris’in, Muğla’nın çok bambaşka bir kıymeti var. Bu manada da Marmaris’in bilhassa bugün burada Cumhurbaşkanımızın çalışma ofisi olarak kullandığı bu alanda olmak, 15 Temmuz günü bu alanda olmak çok önemli” diye konuştu.

İşte o kara geceden geriye kalanlar;

İhlas Haber Ajansı / Siyaset
Prev Post

Arnavutluk’ta “15/07 Şafak Vakti” sineması gösterildi

Next Post

Hoş oyuncu Serenay Sarıkaya, üstün küçük şortlu pozlarını paylaştı

post-bars

Leave a Comment