Back To Top

28 Temmuz 2022

İskeçe Müftüsü Ahmet Mete, hayatını kaybetti! Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye telefonu

By
  • 0

Yunanistan‘da yoğunlukla Batı Trakya Türklerinin yaşadığı İskeçe’nin seçilmiş müftüsü Ahmet Mete, ömrünü yitirdi. Bir müddettir kanser tedavisi gören Mete, bu sabaha karşı meskeninde hayatını kaybetti.

2007 YILINDAN BU YANA MİSYONDAYDI

İskeçe Müftülüğü misyonunu 2007 yılından bu yana yürütün Mete, yarın kentte düzenlenecek merasimle toprağa verilecek. Batı Trakya Türklerinin haklarının uğraşında kıymetli rol oynayan Ahmet Mete’nin mevti, Batı Trakyalı Türkler ortasında büyük hüzne neden oldu.

TBMM LİDERİ ŞENTOP İLETİ YAYINLADI

TBMM Lideri Mustafa Şentop da yayımladığı taziye bildirisinde, “Batı Trakya davasının yılmaz savunucusu, hepimizin gönlünde başka bir yeri olan; İskeçe Seçilmiş Müftüsü değerli dostum Ahmet Mete’nin vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Kendisine Cenab-ı Hak’tan rahmet, ailesine ve Batı Trakya’ya başsağlığı diliyorum” dedi.

ERDOĞAN’DAN TAZİYE TELEFONU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İskeçe Müftüsü Ahmet Mete’nin vefatı nedeniyle eşi Atike Mete ile telefonda görüşerek taziyelerini iletti. İrtibat Başkanlığından yapılan açıklamaya nazaran; Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Ahmet Mete’ye Allah’tan rahmet, ailesine ve Batı Trakya Türklerine başsağlığı diledi. Batı Trakya Türklerinin ileri gelenlerinden Ahmet Mete’nin ömrü boyunca kıymetli hizmetler gerçekleştirdiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, merhum Ahmet Mete’nin her vakit hayırla ve duayla anılacağını söz etti.

Demirören Haber Ajansı / Gurbet Gökçe – Aktüel
Prev Post

5 gündür suları akmayan kampçılar tahlil bekliyor

Next Post

İmamoğlu’na soğuk duş! İBB binasının önüne “İstanbul’a beğenilen geldin” yazılı…

post-bars

Leave a Comment