Back To Top

29 Temmuz 2022

İran Cumhurbaşkanı Reisi’den binlerce kişinin önünde ABD’ye tehdit! Alkış tufanı koptu

By
  • 0

ABD Lideri Joe Biden ve İsrail Başbakanı Yair Lapid bugün bir ortaya geldi. Önderler, İran’ın nükleer silah sahibi olmasına karşı ortak bir deklarasyon imzaladı. Konuşmasında İran’ın nükleer faaliyetlerine değinen Biden, “İran’ın nükleer güç olmasına asla müsaade vermeyeceğiz.” dedi. Kelamlarını sürdüren Biden, “Diplomasinin, bu sonuca ulaşmanın en yeterli yolu olduğuna inanmaya devam ediyorum. Ve bölgede, teröre dayanak veren balistik füze programı ve Hizbullah üzere teröristlere, uzantılarına silah aktarılması üzere İran’dan gelen tehditlere karşı koymak için İsrail ile birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

KİRMANŞAH’TA KONUŞTU

İran resmi ajansı İRNA’ya nazaran, Cumhurbaşkanı Reisi, Kirmanşah eyaletinde halka yaptığı konuşmada İran’ın bölgede rastgele bir güvensizlik yahut krizi kabul etmeyeceğini belirtti.

“İRAN HER ZAMANKİNDEN DAHA GÜÇLÜ”

İran’ın her zamankinden daha güçlü olduğuna dikkat çeken Reisi, “ABD ve müttefiklerinin her türlü yanlışı pişman olmalarına neden olacak sert bir cevapla karşılaşacak.” sözlerini kullandı. Reisi’nin bu kelamları, ABD Lideri Biden’a yanıt olarak yorumlandı.

“ABD ŞU ANDA ZAYIF KONUMDA”

Reisi, ABD’nin bugünkü gücünü her zamankinden daha zayıf gördüklerini, İran’a yaptırım ve azamî baskı siyasetinin mağlubiyete uğramış olduğunu ileri sürerek, “Eski siyasetlerini tekrar deneyim etmemelerini tavsiye ederiz.” diye konuştu.

ORTA DOĞU ZİYARETİ AYRINTISI DİKKAT ÇEKTİ

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin açıklamasının ABD Lideri Joe Biden’in Orta Doğu ziyaretinin başlamasından sonra yapılması ise dikkat çekti.

AA / Haydar Şahin – Yeni
Prev Post

Serinlemek için girdiği baraj gölünde boğuldu

Next Post

Sıfırdan Uzmanlığa Online Borsa Eğitimi; Engin Erdebil

post-bars

Leave a Comment