Back To Top

27 Temmuz 2022

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: Kendisini Saraçhane’de bekleyeceğim

By
  • 0

İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da bilhassa Esenyurt’u vuran sel sırasında tatilde olduğu için kendisine gelen yansılara yanıt verdi.

SARAÇHANE’DE ERDOĞAN’I BEKLEYECEK

İsim vermeden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya birtakım tenkitler yönelten İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı Saraçhane Meydanı’ndaki 15 Temmuz aktifliğine kendisinin davet edilmediğini belirtti. İmamoğlu, mevzuyla ilgili açıklamasında “Sayın Cumhurbaşkanının Saraçhane’de bir toplantı yapma kararını ilanlardan gördüm. Olağanda Saraçhane’de bir toplantı yapıyorsanız 16 milyonun oyuyla seçilmiş bir belediye liderinin sürece katkı sunması istenir. Lakin şimdi davet edilme nezaketinde bulunmadılar. Ben davet edilmedim. Davet edilmesem de birebir saatlerde burada kendilerini bekliyor olacağım. Bir kahvemizi, bir çayımızı içmesini bekliyorum” dedi.

“O GÜN AFET GİBİSİ DURUM YAŞANMADI”

O İstanbul’da yaşanan sele de değinen İmamoğlu, “O gün İstanbul genelinde afet gibisi bir durum yaşanmadı. Birkaç ilçede yaşanan su baskınları oldu. Yalnızca Esenyurt’un Pınar Mahallesi’nde hudutlu bir hatta, hatta bir sokakta sorun yaşandı. Kaldı ki tıpkı yerde geçmiş yıllarda tekraren sorun yaşanmıştır. Son olarak 2020 yılında yaşanan sorun sonrası bu bölgeye kalıcı tahlil oluşturmak ismine da yatırım kararı aldık ve süreci devam ediyor. 8 milyonu aşan bir yatırımdan bahsediyoruz. Yağış gece yarısından sonra şiddetini arttırmıştı. Gelişmeleri gruplarımızdan bilgi alarak an ve an takip ettim. Gelişmeleri takımımızla yönettik” halinde konuştu

Prev Post

Genel Maden Çalışanları Sendikası Genel Lideri Yeşil’den 15 Temmuz bildirisi…

Next Post

Medipol Başakşehir, Mesut Özil ile mukavele imzaladı

post-bars

Leave a Comment