Back To Top

27 Temmuz 2022

İmamoğlu, tatil dönüşü kameralar karşısına geçip tenkitlere cevap verdi

By
  • 0

Önceki hafta İstanbul’da tesirli olan şiddetli yağış birçok ilçede su baskınına neden oldu. Bu esnada ailesiyle birlikte tatilde olan İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu tenkit oklarının maksadı oldu. Tatil dönüşü kameralar karşısına geçen İmamoğlu, düzenlediği basın toplantısıyla kendisine yöneltilen tenkitlere karşılık verdi.

İmamoğlu’nun açıklamalarından satırbaşları;

“Yaratılan algıları değil. Yalın gerçeği konuşalım. İstanbul genelinde ismine afet denilecek bir olay yaşanmadı. Yalnızca Esenyurt’ta hudutlu bir sorun yaşandı. Kaldı ki birebir yerde geçmiş yıllarda tekraren sorun yaşandı. Yağış gece yarısından sonra şiddetini arttırmıştı. Gelişmeleri takımlarımızdan bilgi alarak an ve an takip ettim. Gelişmeleri grubumuzla yönettik.

“MİLİM MİLİM İŞLENEN BİR ALGI SÜRECİ”

Ne yazık ki son yıllarda Türkiye’de pek çok alanda işlerin normalinden saptığını yaşamaktayız. Mevcut iktidarın uygulamaları nedeniyle dejenere bir olgu ortaya çıktı. Tüm alanlarda tek adamlık anlayışı. Bu tek adamlık anlayışı yaygın bir hale getirilmek isteniyor. Ülkenin kıymetli noktalarında vazife yapanlar kendi akıllarıyla değil daima o ‘tek adam’ dediği ne ise onun için harekete geçiyor. Her şeyi yapan o tek adam olmalı. Tek adam olmazsa hiçbir şey yürümez, yürüyemez algısı yaratılmalı. Bu milim milim işlenen bir algı süreci. Bu dejenere bir idare formu ve iş yapma halidir. Tek adamlığın bu derece yüceltilmesi ve her alana yayılmaya çalışması çok tehlikeli bir durumdur.

“O GECE İBB’NİN ÇALIŞANLARI SAHADAYDI”

İBB 3 yıldır tek adam başıyla yönetilmiyor. Ülkeyi tek adam başıyla yönetenler bu gerçeği anlasın. Ben lider olarak kaldığım sürece İBB tek adam anlayışı ile yönetilmeyecek. O gece sabaha kadar İBB’nin çalışanları alandaydı. Sabahın birinci ışıklarına kadar tüm süreci dev takım ile yönettik. Gösteri yapmaya değil sorunu çözmeye odaklandık ve sorunu çözdük.”

Prev Post

Kontratı bilindiği üzere değilmiş! Lionel Messi ile ilgili şoke eden…

Next Post

Son Dakika: Datça’daki orman yangını denetim altına alındı, soğutma çalışmaları…

post-bars

Leave a Comment