Back To Top

8 Temmuz 2022

İçişleri Bakan Yardımcısı Erdil, Ordu’da trafik kontrolüne katıldı Açıklaması

By
  • 0

İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyip Sabri Erdil, emellerinin vatandaşların bayram sevincini, sevincini kedersiz bir biçimde yaşamalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Ordu Valisi Tuncay Sonel’i ziyaret eden Erdil, akabinde Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen Trafik Kıymetlendirme Toplantısı’na katıldı.

Erdil, Altınordu ilçesi Eskipazar polis ve jandarma uygulama noktasında trafik denetim ve kontrollerine katıldı.

Sürücülerin Kurban Bayramı’nı kutlayan ve onlardan trafik kurallarına uymalarını isteyen Erdil, yolcularla sohbet etti, çocuklara da oyuncak verdi.

Bakan Yardımcısı Erdil, gazetecilere, bayramın yüksek bir mobilizasyon ve trafik yoğunluğu oluşturduğunu söyledi.

Erdil, bu faaliyetlerin eğitim emeliyle yapıldığına dikkati çekerek, şu değerlendirmede bulundu:

“Bu yıl da daima birlikte alandayız. Bu yıl alanda 114 bin 379 grup var. 211 bin küsur işçi alanda olacak. Alanda takipli kontroller yapılacak. 1100 küsur noktada, buradaki üzere uygulama noktalarımız var. Hem uygulama noktalarında hem de çeşitli trafik alanlarında vazifeli olacaklar. Burada hedefimiz bayram sevincini, sevincini kedersiz bir formda vatandaşlarımızın yaşamasını sağlamak, trafik kazalarının önlenmesi, bilhassa can kaybı, mal kaybı istikametinde oluşan trafik kazalarını en aza indirmek yahut ortadan kaldırmak.”

Denetimlerin, düzenlemelerin geçen 3-4 yıllık müddet içerisinde büyük ölçüde trafik kazalarını iyileştirdiğinin altını çizen Erdil, “Geçtiğimiz süreçte onu deneyim ettik. Trafik kazaları azaldı. O istikamette, bu çalışmaları emsal formda sürdüreceğiz. Vatandaşlarımızın kazasız, sıkıntısız bir formda sevdiklerine, memleketlerine yahut tatil yerlerine ulaşmalarını ve kedersiz bir bayram yaşamalarını diliyorum.” dedi.

Erdil’e kontrolde, Vali Sonel, Giresun Jandarma Bölge Kumandanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Vilayet Jandarma Kumandanı Kıdemli Albay Numan Öksüz ve Vilayet Emniyet Müdürü Doğu Ateş de eşlik etti.

AA / Eyüp Elevli – Yeni
Prev Post

İstanbul metrosunda siyahi aileye küfürler yağdırdı! Öbür yolcuların yansısı daha…

Next Post

Türk futbolunda ihtilal üzere karar! Harika Lig’de yabancı hakem devri…

post-bars

Leave a Comment