Back To Top

9 Temmuz 2022

Hepsiburada, bayram alışveriş trendlerini açıkladı

By
  • 0

Hepsiburada, platformu üzerinden satış datalarına bakarak, bayram öncesi tüketici satın alma alışkanlıklarını inceledi. Bilgilere nazaran en çok temel tüketim&gıda, sağlık-güzellik, züccaciye, anne – bebek ve kitap kategorisinden alışveriş yapıldı.

Hepsiburada Kurban Bayramı öncesi platformu üzerinden yapılan alışverişleri inceleyerek tüketici eğilimlerini açıkladı. Datalara nazaran, 2022’nin Kurban Bayramı öncesine denk gelen 1-8 Temmuz tarihleri ortasında, en çok temel tüketim & besin, sağlık-güzellik, anne-bebek ve kitap kategorisinden alışveriş yapıldı. En çok alışveriş yapan kentler ise; İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla ve Antalya oldu.

TÜRKİYE BU BAYRAM SEYAHAT EDİYOR

Hepsiburada Seyahat datalarına bakıldığında en çok satın alınan eserler ortasında seyahat – çeşit armağan çekleri bulunuyor. En çok tercih edilen kentler ortasında ise; Dalaman, Bodrum ve Antalya var. Uzun tatili fırsat bilen tüketiciler, tatil bavullarına güneş eserlerini de eklemeyi unutmadı. Güneş kremleri ve güneş havluları bu devir en çok satılan eserler ortasında yerini aldı.

BEBEK BAKIMI ÖN PLANDA

Tatilde kendine vakit ayırmak isteyen anneler, bebeklerinin bakımını da aksatmıyor. Anne-bebek kategorisinde oyuncak ve bebek mamalarının yanı sıra bebek bakım eserlerine de ilgi çok. Bebek beslenme ve banyo gereçleri tatil valizlerinde yerini aldı.

ÇOCUKLAR DA TATİLE HAZIR

Kitap kategorisinin en çok satın alınan kitapları; çocuk kitapları. Çocuklar, tatilde hem eğlenip hem öğreneceği, okul öncesi eğitici ve öğretici kitaplar, dikkat zeka geliştirme kitapları, bilim & teknik ve boyama kitaplarına ilgi gösterdi.


Demirören Haber Ajansı / İktisat
Prev Post

Son dakika haberleri… Zonguldak’ta Kurban Bayramı sabahı silah atma geleneği…

Next Post

Balıkesir’de kurban bayramının birinci gününde yollar boş kaldı

post-bars

Leave a Comment