Back To Top

8 Temmuz 2022

Havuz çalışmaları bayramdan sonra başlayacak

By
  • 0

Zonguldak‘ın Ereğli ilçesinde geçtiğimiz yıl temeli atılan Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun üretimine kısa müddette başlanarak 90 gün içerisinde tamamlanacağı açıklandı.

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Lideri Av. Saffet Bozkurt, bayramdan sonra başlayacak olan çalışmaların 90 gün içerisinde tamamlanacağını tabir etti. Açıklamasında 5 Temmuz’da müteahhit firma ile mukavele yapıldığını söz eden Bozkurt; havuzun, kapalı havuz olarak devlete ilişkin tek tesis olma niteliğini taşıyacağını belirtti. Bozkurt açıklamasında şu kelamlara yer verdi: “2020 yılı Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım Programına alınan ilçemiz Kırmacı Mahallesi’nde bulunan yaklaşık 9 dönümlük Maliye toprağına kayıtlı arazi içinde; 2018 yılında tamamlanan Gençlik Merkezi’nin de bulunduğu alana Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 4 milyon 300 bin liralık ödenek ayrılarak imali 2020 yılı içesinde başlaması planlanan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Kırmacı Mahallesi Hasan Canver Caddesi 1371 ada, 2. Parsele yapılacak olup, bu alan ‘Kdz. Ereğli Eğitim Vadisi’ olarak anılmaktadır. Ocak-2021 yılında ihale yapılarak inşaata başlanmış olup, inşaat işi betonarme bitmiş, çatı için çelik yapıya başlanacaktır.

5 Temmuz 2022’de Yarı Olimpik Havuza ilişkin İstanbul vilayetinden Seçim Peyzaj Mühendislik Taahhüt ve Tic. Lmd. Şti.’ye ilişkin yeni müteahhit firma ile evre kontratı tekrar yapılmış olup, 90 gün içerisinde bitmesi için bayram sonrası çalışmalara başlanacaktır. Bu tesis, ilçemizde Kapalı Havuz olarak devlete ilişkin tek tesis olma niteliğini taşıyacaktır. Bu bölgede 3 lise, 2 ortaokul, 1 ilkokul, 1 Bilim Sanat Merkezi ve temeli yakın vakitte atılacak 1 adet Özel Eğitim Uygulama okulları bulunmaktadır. Eğitim Vadimize Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu da kazandırmamızla birlikte, bu bölgenin daha da hareketleneceğini düşünüyorum. Bu vesileyle, Özel Eğitim Uygulama Okulu ile ilgili çalışmalarımızı çok istikametli olarak sürdürdüğümüzü söz ediyor; kapalı havuz ile ilgili yaşanan gelişmede emeği ve katkısı bulunan herkese şahsım ve Kdz. Ereğli halkı ismine teşekkür ediyorum.” – ZONGULDAK

İhlas Haber Ajansı / Siyaset
Prev Post

Sancaktepe’de bayram öncesi dron dayanaklı kontrollerde şoförlere ceza yağdı

Next Post

Serinlemek için denize giren genç boğulma tehlikesi geçirdi

post-bars

Leave a Comment