Back To Top

25 Temmuz 2022

Hava karardı lakin alevlerle çaba canla başla sürüyor! İşte Datça’dan son imajlar

By
  • 0

Muğla‘nın Datça ilçesinde saat 12’de çıkan yangın devam ediyor. Havadan ve karadan süren yangın söndürme çalışmalarında 10 uçak, 16 helikopter, 107 arazöz, 13 iş makinası ve 595 işçi vazife alırken, havanın kararmasıyla birlikte çalışmalarda da zorlaşmaya başladı.

İLK KERE GECE GÖRÜŞLÜ HELİKOPTERLER KULLANICILACAK

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Datça’daki Yangın bölgesine gelerek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Kirişci yaptığı açıklamada, “Teknolojimiz en üst düzeyde. Kullandığımız yapay zeka, yazılımlarımız, donanımlarımız. Biz Marmaris’te daha beterini gördük, burada içimiz daha rahat. Burada son durumla ilgili bilgi alacağız. Bir de gece kullanılabilen helikopterleri de birinci kere burada denemiş olacağız. Bunların sağlıklı çalışıp çalışmadığını test edeceğiz. Birinci kez burada deneyeceğiz” dedi.

TEDBİR MAKSATLI 5 KONUT BOŞALTILDI

Tarım ve Orman Bakanlığı, Muğla’nın Datça ilçesinde çıkan orman yangını hasebiyle önlem emelli olarak 5 meskenin boşaltıldığını, 15 kişi ve 5 hayvanın Jandarma takımları tarafından bölgeden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Prev Post

Freni patlayan midibüsün neden olduğu kazada 12 kişi yaralandı

Next Post

Araç sahipleri dikkat! Akaryakıta 1 lira 54 kuruş indirim, otogaza…

post-bars

Leave a Comment