Back To Top

28 Temmuz 2022

Hastanelere güvenlik sistemi ne vakit kurulacak 2022? Hangi hastanelerde güvenlik sistemi olacak? Tüm hastanelerde olacak mı?

By
  • 0

Tüm hastanelerin girişlerine güvenlik sistemi kurulacak. Vatandaşlar hangi hastanelerde güvenlik sistemi kurulacağını merak ediyor. Pekala, Hastanelere güvenlik sistemi ne vakit kurulacak 2022? Hangi hastanelerde güvenlik sistemi olacak? Tüm hastanelerde olacak mı? Hangi hastanelerde giriş çıkışlarda güvenlik olacak? İşte bilgiler…

HASTANELERE GÜVENLİK SİSTEMİ KURULACAK MI?

Konya’da hekim Ekrem Karakaya’nın öldürülmesinin yankıları devam ederken, Sıhhat Bakanlığı da tabip ve çalışanlara şiddet olaylarına karşı yeni bir adım attı. 24 hastanede daha Kapı Güvenlik Sistemi’nin kurulduğunu belirten Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca, yeni güvenlik uygulamasının süratle ülke geneline yayılacağını söz etti.

Karakaya’nın vefatının yankıları sürerken Sıhhat Bakan Fahrettin Koca, toplumsal medya hesabından Sıhhat Bakanlığı’nın hastanelerde atacağı yeni güvenlik tedbirleri ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

HANGİ HASTANELERE GÜVENLİK SİSTEMİ KURULACAK, NE VAKİT?

Paylaşımında Bakan Koca, “Sağlık kurumlarımızın güvenliği için, giriş kapılarından başlayarak acilen yapılacak işlerimiz var. Kapı Güvenlik Sistemleri kurularak, 24 hastanemizde daha, yeni güvenlik uygulamasına geçildi. Sistem, süratle ülke geneline yayılacak” tabirlerini kullandı.

Güvenlik sistemi vakitle Türkiye’deki tüm hastanelere kurulacak.

NE OLMUŞTU?

Konya Kent Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya, bir hasta yakını tarafından başından vurularak öldürüldü. Resmi makamlar, hekimi silahla öldüren Hacı Mehmet Akçay’ın cinayet sonrası intihar ettiğini açıkladı. Saldırganın bir ay evvel kalp krizinden hayatını yitiren annesi Kezban Akçay’ın vefatından Karakaya’yı sorumlu tuttuğu için olayı gerçekleştirdiği kestirim ediliyor. Akçay diğer bir hastanede güvenlik vazifelisi olarak çalışıyordu.

Olay, 14.30 sıralarında Karatay ilçesinde Konya Kent Hastanesi’nin kardiyoloji kısmında meydana geldi. Başından yaralanan tabip Ekrem Karakaya çabucak ameliyata alındı lakin meslektaşlarının gayretlerine karşın kurtarılamadı.

Prev Post

Arap kulübü Cristiano Ronaldo’ya 250 milyon euro maaş teklif etti!…

Next Post

Ünlü dershaneci Nazmi Arıkan’ın otopsi raporu ortaya çıktı! 36 yerinden…

post-bars

Leave a Comment