Back To Top

21 Temmuz 2022

Hakkari’nin birinci tatil köyüne ağır ilgi

By
  • 0

Hakkari‘de sıcakların artmasıyla birlikte vatandaşlar yarı olimpik yüzme havuzuna sahip kentin birinci tatil köyüne akın etti.

Hakkarili iş insanı Abdurrahman Er tarafından 2021 yılında kent merkezine 7 kilometre uzakta bulunan Depin mevkiinde 15 bin metrekare alan üzerine kurulan ‘Depin Tatil Köyü’, sıcaktan bunalan vatandaşları ağırlıyor. Huzur ve itimadın sağlanmasıyla birlikte gece geç saatlere kadar yüzmenin keyfini yaşayan vatandaşlar, aileleri ile birlikte hoşça vakit geçiriyor.

İçinde yarı olimpik yüzme havuzu, restoran, piknik ve rafting alanı bulunan Hakkari‘nin birinci tatil köyü; düğün, nişan ve kına üzere etkinliklere de konut sahipliği yapıyor.

İstanbul’dan gelip memleketlerinde tatil yapan Deniz Minel, İhtilal İkra ve Jinda Özkan isimli kardeşler, birinci sefer tatil köyüne konuk olduklarını belirttiler. Özkan kardeşler, ” Hakkari‘nin geliştiğini gördük. Farklı yeni mağaza ve iş yerleri ile dikkat çekiyor. Herkes serinlemek ismine tatil beldelerine akın etmek zorunda kalıyor. Zap Suyu’na serinlemek için giren insanların hayatlarını kaybettiğini öğrendik. İnançlı bölgede, Depin Polis Noktası yakınında fevkalade bir tatil köyü inşa edilmiş ve hiçbir masraftan kaçınılmamış. Tam kapasiteli, Milletlerarası Yüzme Federasyonu standartlarına uygun yarı olimpik standardındadır. Ayrıyeten üç adet çocuk havuzu, büyükler için yüzme havuzu bulunuyor. Hakkarililer burada serinlemenin memnunluğunu yaşıyorlar. Etrafı saran ve halay çeker üzere kol kola giren dağların ortasındaki tatil köyü hakikaten görenleri kendine hayran bırakıyor. Hiçbir masraftan kaçınmayarak kendi memleketine bu türlü bir hizmet veren iş adamı Abdurrahman Er’i kutluyoruz. Hakkari Valisi ve Belediye Lider Vekili İdris Akbıyık’ın söylediği üzere sahiden Hakkari’de hayat var, gelin bu hayatı sizde yaşayın” biçiminde konuştular.

İş adamı Abdurrahman Er ise İstanbul’da gelen konukları en yeterli formda ağırlayarak, Hakkari’nin hizmetin en uygununa layık olduğunu belirtti. Er, “Burada halkımıza 24 saat kesintisiz hizmet veriyoruz. Minik ve yetişkinlere yönelik hijyenik yüzme havuzlarımız hizmet veriyor. Aileler gece geç saatlere kadar burada yüzmenin keyfini yaşıyor. Tatil köyünde nişan, düğün merasimleri ve her türlü özel etkinlikler yapılıyor” dedi. – HAKKARİ

İhlas Haber Ajansı / İktisat
Prev Post

Tatilciler bayramda Marmara’nın incisi Avşa’yı tercih etti

Next Post

Company of Heroes 3’ün çıkış tarihi açıklandı! Steam fiyatı cep…

post-bars

Leave a Comment