Back To Top

22 Temmuz 2022

GoStudent uzmanlarından öğrencilere “yaz tatili” teklifleri

By
  • 0

GoStudent uzmanları, çocuklar ve ebeveynler için hem eğlenmeleri hem de vakitlerini verimli geçirebilmeleri için teklifler hazırladı.

GoStudent açıklamasına nazaran, uzun süren salgın sürecinden sonra okula nizamlı gitmeye başlayan öğrenciler bu dönem kendilerini daha yorgun hissetti. Bu nedenle GoStudent uzmanları, bu yaz tatilinde öğrencilerin bol bol dinlenmelerini, plan ve program dahilinde hareket ederek eksiklerin giderilmesi bakımından tatilin fırsata dönüştürülmesi gerektiğini belirtiyor.

Açıklamada görüşleri yer alan GoStudent uzmanlarından sınıf öğretmeni Yağmur Yılmaz; yaz tatilinin ağır bir eğitim yılının akabinde öğrencilere dinlenme, eksikliklerini tamamlama, toplumsal taraflarını güçlendirme ve gönlünce eğlenme alanı açtığını belirterek, verimli, eğlenceli bir yaz tatili için öncelikle vakti yeterli planlamak gerektiğini bildirdi.

Yılmaz, “Bir derse ilişkin eksikleri bulunan öğrenciler haftalık olarak planlayacakları 3-4 saatlik eğitim programlarıyla kısa müddette bu eksiklerini giderebilir ve öğrendiklerini unutmamalarını sağlayabilir.” sözünü kullandı.

Önemli aktiviteler ortasında yer alan kitap okumaya değinen Yılmaz, yaz tatili boyunca bol bol kitap okunması tavsiyesinde bulundu.

“Yeni periyoda güç depolayarak girin”

Gündüz, “Ellerimiz biraz da toprağa değsin! Bahçeye ya da balkondaki saksılara yeşillikler ya da çiçekler dikebilir ve onların büyüme süreçlerini takip edebilirsiniz. Yeni periyoda güç depolayarak girin. Yazın konutta daha uzun mühletler bulunacağınızı düşünerek odanızı düzenleyip hem ailenize yardımcı olabilir hem de kendi şahsî alanınızı istediğiniz üzere planlayabilirsiniz. Yalnızca odanızla kalmayıp mutfağa da el atabilirsiniz. Yeni tarifler deneyerek lezzetli yiyecekler hazırlayabilirsiniz.” açıklamasında bulundu.

“İşlem yeteneğinizi kaybetmemek için alıştırmalar yapın”

GoStudent uzmanlarından matematik öğretmeni Kübra Dirimeşe ise hiç matematik süreci yapmadan geçen bir yaz tatilinin öğrencilerin matematikten uzaklaşmasını ve süreç suratlarının azalmasına sebep olacağını bildirdi.

Dirimeşe, “Mevcut süreç yeteneğinizi kaybetmemek için alıştırmalar yapmak ve yaz tatili kitaplarındaki soruları çözmek bu bahiste sizin gerilemenizi engelleyecektir. Ayrıyeten yeni jenerasyon soruları çözmek, çözülemeyen sorular için yardım almak kaçıncı sınıfta ve hangi düzeyde olursanız olun imtihana yönelik daha tesirli bir ilerleme kaydetmenizi sağlayacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Matematik-bilişim teknolojileri ve yazılım öğretmeni Ersoy Örgen de öğrencilerin eksik oldukları hususları tekrar edip sorular çözmesi gerektiğini anlattı.

Örgen, “Özellikle defter tekrarları ve akabinde soru tahlilleri kalıcı öğrenme için çok tesirli olacaktır. Haftada iki gün ders çalışıp öbür günlerde dinlenilmeli.” sözünü kullandı.

AA / Uğur Aslanhan – Şimdiki
Prev Post

Tahıl koridoru için tüm gözler İstanbul’da yapılacak toplantıda! Uçaklar inmeye…

Next Post

UZUNGÖL’E AKIN; KİLOMETRELERCE ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTU

post-bars

Leave a Comment