Back To Top

23 Temmuz 2022

Gökçeada tarihinde birinci kere 4 gemiyle birden sefer gerçekleştirildi

By
  • 0

Gökçeada tarihinde birinci defa 4 gemiyle birden sefer gerçekleştirildi

ÇANAKKALE – Türkiye’nin en büyük adası Gökçeada, Kurban Bayramı’nda vatandaşlar tarafından ağır ilgi gördü. Çanakkale Boğazı ile adalar ortasındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş, Kabatepe-Gökçeada Çizgisi’nde birinci kere 4 gemiyle feribot seferleri gerçekleştirdi.

Kurban Bayramı tatilinde Çanakkale’nin Gökçeada ilçesi tatilciler tarafından ağır ilgi gördü. Çanakkale Boğazı ile adalar ortasındaki deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş.’ye ilişkin feribotlar 8 Haziran Cuma günü gününden itibaren 5 günde ada sınırında toplam 157 sefer gerçekleştirdi. Feribotlar, sefer mühleti yaklaşık 1 saat 25 dakika olan Kabatepe-Gökçeada Sınırı’nda 24 saat temeliyle hizmet verdi. Kurban Bayramı’nın son gününde tatilciler, adadan dönüşe geçerken Gökçeada tarihinde birinci sefer 4 gemiyle birden seferler gerçekleştirildi.

Bozcaada’ya 5 günde 153 sefer düzenlendi.

Çanakkale’nin bir öteki adası Bozcaada’da ise bayram boyunca 5 günde toplam 153 feribot seferi düzenlendi. Tatil için Gökçeada ve Bozcaada’yı tercih eden vatandaşlar adalara gidişte ve dönüşte online bilete büyük ilgi gösterdi. Gestaş’ın online feribot biletleri günler öncesinden tükendi.

İhlas Haber Ajansı / Enishan Keskin – İktisat
Prev Post

Aydın otogarında bayram yoğunluğu devam ediyor

Next Post

The Last of Us’ın dizisinin çıkış tarihi ertelendi! İşte yeni…

post-bars

Leave a Comment