Back To Top

27 Temmuz 2022

Genel Maden Çalışanları Sendikası Genel Lideri Yeşil’den 15 Temmuz bildirisi Açıklaması

By
  • 0

Genel Maden Personelleri Sendikası (GMİS) Genel Lideri Hakan Yeşil, demokrasiye ve ulusal iradeye, her vakit ve her koşul altında sahip çıkmaya devam edeceklerini belirtti.

Yeşil, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü münasebetiyle yayımladığı bildirisinde, darbe teşebbüsünü bir defa daha lanetlediklerini vurguladı.

15 Temmuz darbe teşebbüsünün bağımsızlığa, ulusal iradeye, ülke demokrasisine ve cumhuriyete, ülkenin ve milletin geleceğine karşı yapıldığını aktaran Yeşil, şunları kaydetti:

“Demokrasiye ve ulusal iradeye, her vakit ve her kaide altında sahip çıkmaya devam edeceğiz. Darbe teşebbüsüne karşı sokaklara çıkan ve canı kıymetine direnerek ulusal iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak için şehit olan kahraman yurttaşlarımızı, darbecileri engelleme uğraşına katılan ve şehit olan tüm güvenlik görevlilerimizi sevgi, hürmet, şükran ve rahmetle anıyoruz. Yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Kahraman gazilerimize uzun ömürler diliyoruz. Darbe teşebbüsünün öğrenildiği andan itibaren Zonguldak’ta Madenci Anıtı’nda demokrasi nöbetine katılan başta madenci kardeşlerimiz olmak üzere tüm halkımıza bir sefer daha teşekkür ediyoruz.”

AA / Gökhan Yılmaz – Aktüel
Prev Post

Dolar kurunda hareketli dakikalar! TL karşısında yılın doruğunu gördü

Next Post

İmamoğlu’ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a: Kendisini Saraçhane’de bekleyeceğim

post-bars

Leave a Comment