Back To Top

1 Ağustos 2022

Fenerbahçe’den rekor kazanç! Sarı lacivertli grubun kasası Ali Koç periyodunda doldu

By
  • 0

Fenerbahçe‘de lider Ali Koç‘un oyuncu satışlarındaki başarısıyla dikkat çekiyor. Bu alanda rakiplerine fark atan Fenerbahçe, son olarak Güney Koreli stoper Kim Min Jae’yi 18 milyon euro karşılığında Rennes’e sattı.

10 MİLYON EURONUN ÜZERİNDEKİ 5.SATIŞ OLACAK

Sercan Hamzaoğlu’nun derlediği habere nazaran, Kim Min Jae’nin çıkış unsurunu ödemeyi kabul eden Fransız grubu Rennes, Güney Koreli’ye imza attırınca sarı-lacivertliler 18 milyon euro kazanacak. Bu transfer, Ali Koç periyodunda 4 yılda 10 milyon euro üzeri yapılan 5. satış olacak. Daha evvel Giuliano 10.5, Josef de Souza 12, Elif Elmas 16, Vedat Muric ise 17.5 milyon euro’ya yurtdışına satıldı. Bu satış ölçüleri bonuslar hariç kasaya giren sayılar oldu. Jailson, Allahyar, Ozan Tufan, Fernandao ve öteki isimlerin satışlarıyla kasaya giren ölçü 95 milyon euro’yu buldu.

DEĞERLERİNİ KATLADILAR

Fenerbahçe‘de Vedat Muric, Eljif Elmas ve son olarak Kim Min Jae, sarı-lacivertli gruba geldikleri bonservis bedelinin epeyce üzerinde Avrupa’ya satıldı. 2017 yılında yalnızca 180 bin euro’ya alınan Makedon oyuncu Elmas, Ali Koç başkanlığında alındığının 46 katı fazlasına 16 milyon euro’ya Napoli’nin yolunu tuttu. Çaykur Rizespor’dan 3.5 milyon euro karşılığında alınan Vedat Muric ise 1 yıl sonra Lazio’ya 5 katı fiyatına gönderildi. Geçen dönem 3 milyon euro karşılığında takıma dahil edilen Kim Min Jae ise tekrar 1 yılda pahasını artıran isimlerden biri oldu. Tam 6 katı fiyata Rennes’e gidecek Kim, Fenerbahçe’ye de önemli bir gelir sağlayacak.

Prev Post

İran’da farklı bir lisan konuşulan tek köy! Mazisi yüzyıllar öncesine…

Next Post

Dedesinin vefatı nedeniyle tutuklanan torun tahliye edildi

post-bars

Leave a Comment