Back To Top

24 Temmuz 2022

Fen Bilimleri Dershaneleri kurucusu Nazmi Arıkan ve sürücüsü, çiftlik meskeninde bıçaklanarak öldürüldü

By
  • 0

Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyünde küçükbaş ve büyükbaş hayvan çiftliği bulunan Nazmi Arıkan’dan haber alamayan çalışanları, çiftlik meskenine gitti.

BIÇAKLANARAK ÖLDÜRÜLDÜKLERİ BELİRLENDİ

Arıkan ve sürücüsü Şerif Eker’in cansız vücutlarını bulan çalışanlar, durumu jandarmaya bildirdi. Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ve 112 Acil Sıhhat grupları, Arıkan ile Eker’in bıçaklanarak öldürüldüğünü tespit etti.

FAİLLERİN YAKALANMASI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTI

Nazmi Arıkan ve Şerif Eker’in cesetleri, otopsi için Gelibolu Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Jandarma, fail ya da faillerin yakalanması için çalışma başlattı.

NAZMİ ARIKAN KİMDİR?

Nazmi Arıkan, Yozgat’ın Sorgun ilçesi Salur köyünde doğdu. Salur köyünde ilkokul ve ortaokulu okudu. Sonrasında Tokat Öğretmen Okulu’nu bitirerek sınıf öğretmeni oldu. Gazi Eğitim Enstitüsü’nde okuyarak fizik öğretmenliği diplomasını aldı. MEF Dershanesi’nde öğretmenlik yaparken, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Mühendisliği’ni okudu. Bolu Öğretmen Okulu’nda bir yıl öğretmenlik yaptı ve akabinde özel dershaneciliğe geçti. MEF Dershanesi’nde öğretmenlik yaparken, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Mühendisliği’ni okudu. 1997 yılında Fen Bilimleri Merkezi Dershanesi’ni devraldı. Tek şube olarak aldığı dershane 2012 yılında İstanbul’da 25, Türkiye genelinde ise 80 şubeye ulaştı. 2011 yılında Fen Bilimleri Okulları’nı açtı.

AA / Burak Akay – 3. Sayfa
Prev Post

Zonguldak Havalimanı’nda rekor artış

Next Post

Fortuna Sittard’dan Burak Yılmaz paylaşımı! Bu sefer de görüntü ile…

post-bars

Leave a Comment