Back To Top

17 Kasım 2022

Esenyurt Akü Yenileme ve Akü Arızası İşlemleri İçin FG Akü Hizmetinizde

By
  • 0

Araç arızaları arasında akü ile ilgili arızalar, aracınızı olmadık yerlerde yolda bırakabilir. Özellikle hava şartlarının ağır olduğu yaz ve kış aylarında daha çok karşılaşılıyor olan akü arızaları akü yenileme işlemleri ile uğraşmanızı gerektirebilir. Bu durum oldukça zahmetlidir. Bazen bu arızalar şehirden uzak yerlerde veya trafik ortasında gerçekleşebilir ve yakınlarınızda araç sanayisi gibi bir bölge olmadığı için aküye erişiminiz zor olabilir. Böyle durumlarda FG Akü, Esenyurt akücü arayışınız için doğru adres.  Sizin için aracınızın kaldığı yerde, yerinde akü değişimi hizmeti veriyoruz.

 

Aracınızda bir akü arızası olduğundan şüphelenmeniz için şu gibi belirtiler ortaya çıkmalıdır:

 

·        Aracınızın performansında bir sorun vardır veya hareketlilik yoktur

·        Marşa bastığınızda araç çalışmıyordur

·        Ekran ışıklarınız yanmıyordur ya da oldukça sönük yanıyordur. 

·        Akü ikaz lambası yanıyor fakat sönmüyordur.

 

Aküde oluşabilecek bu gibi arızalar genellikle akü kablolarının aşınması, elektriğin bir sebepten boşalması, şarj dinamosunda oluşan sorunlardan kaynaklı olabiliyor. Mevsim şartlarının zorlayıcı olduğu kış ve yaz aylarında bu gibi akü kaynaklı yolda kalma sorunlarıyla daha sık karşılaşıyoruz. Eğer akünüz ile ilgili bir problem varsa bu akü kablolarının aşınması, elektriğin bir sebepten boşalması, şarj dinamosunda oluşan sorunlardan kaynaklı olabilir. Bu gibi sorunların tespiti içinse Esenyurt akü yardımı alarak ölçüm yaptırabilirsiniz.

 

Aracınızdaki sorunun aküden kaynaklandığını düşünüyorsanız FG Akü hizmetlerine ulaşarak bir ölçüm yapılmasını talep edebilirsiniz. Arızanın kontrol edilmesi için voltmetre kullanılacaktır. Marşa basıldığı durumda eğer akü 13 volt ve üzerinde enerji sağlıyorsa şarj dinamosuyla ilgili bir problem yoktur ve bu durumda akünün şarj edilmesi gerekir. Eğer stop halinde 10 volttan düşük bir enerji sağlıyorsa akü fiyatları öğrenerek akü değişimi yapabilirsiniz. Bu durumda doğru akünün seçilmesi için aracınızın eski aküsünden referans alınmalıdır. Doğru akü seçilmediği durumda aracınızdan alacağınız performansı tam olarak alamayabilirsiniz. FD Akü bu seçimi sizin için profesyonel bir şekilde gerçekleştirir.

Prev Post

İş Müsahibəsi üçün məsləhətlər

Next Post

En Çok Satan Akü Markaları Hangileri?

post-bars

Leave a Comment