Back To Top

18 Temmuz 2022

Elon Musk ve Twitter ortasındaki tansiyon artıyor! Yasal savaş kapıda

By
  • 0

Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter‘ı almaktan vazgeçtiğini söyleyerek gündemi sarstı. Fakat iş beşerinin bu süreçteki hali, uzun bir yasal süreci başlatacak üzere duruyor.

TWITTER’IN ELİ GÜÇLÜ

Kulislerden gelen bilgilere nazaran; Twitter, Musk’ın muahedeyi feshetmesinin “geçersiz ve haksız” olduğunu argüman ederek Delaware Kançılarya Mahkemesi’nde dava açacak. Öte yandan hukuk uzmanları, Twitter‘ın elinin Musk’a karşı epeyce güçlü olduğunu belirtiyor. Ek olarak bu süreçte Musk’ın karşılaştığı birinci dava bununla hudutlu değil.

HİSSE ALIMINI GEÇ BİLDİRDİĞİ İÇİN DAVALIK OLMUŞTU

Elon Musk‘ın Twitter‘ı satın alma teşebbüsü, birinci olarak yüzde 9,2’lik bir payını satın almasıyla başladı. Fakat bu pay alım sürecini geç bildirmesi, dünyanın en güçlü adamını dava sürecine götürdü. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi, “Bir yatırımcı rastgele bir şirketten yüzde 5 ve üzerinde bir yatırım yaparsa halka açık bir halde açıklaması gerekir” diyerek Musk hakkında yasal süreç başlatmıştı.

GÖRÜŞMELER OLUMLU İLERLEMEDİ

Tüm bu yaşananlarla birlikte Musk, 44 milyar dolara platformun tamamına talip oldu. Twitter idaresinin de kabul etmesiyle platformun Elon Musk’a geçmesinin önünde pürüz kalmamıştı. Lakin Musk ve Twitter ortasında görüşmenin bundan sonrası olumlu geçmedi. Adeta bir adım ileri, iki adım geri formunda devam eden sürecin akabinde Musk, satın alma muahedesini feshetti.

Görünen o ki, Musk ve Twitter ortasındaki tansiyon, önümüzdeki günlerde de gündemi meşgul edecek.

Shiftdelete / İktisat
Prev Post

Son dakika: Konya polisinden tatil dönüşündeki şoförlere mola uyarası

Next Post

Toplumsal medya bu imgelerle sallandı! Ömer ve Aytaç’ın idmandaki hareketleri…

post-bars

Leave a Comment