Back To Top

5 Ağustos 2022

Elon Musk Twitter’ın açtığı davaya hazırlıksız yakalanınca 2023’e kadar mühlet istedi

By
  • 0

Dünyanın en zengini ve elektrikli araba şirketi Tesla’nın sahibi olan Elon Musk, Twitter‘ın muahedenin gereklerine uymadığını münasebet göstererek toplumsal medya şirketini 44 milyar dolara satın almaktan vazgeçtiğini belirtmişti.

TARAFLAR ORTASINDA SAVAŞ YAŞANIYOR

Elon Musk ve Twitter ortasındaki ilgi, dava sürecine taşınıyor. Tesla ve SpaceX’in CEO’ Su, Twitter’ı almaktan vazgeçtiğini açıkladıktan sonra taraflar ortasında adeta savaş yaşanıyor. Görünen o ki Elon Musk bu durumun mahkeme salonlarına taşınacağını düşünmüyordu.

2023’E KADAR MÜHLET İSTEDİ

Elon Musk ve takımı, bu dava sürecine hazırlıksız yakalandı. Bloomberg’de yer alan habere nazaran Musk’ın grubu, hazırlıklarını tamamlamak için 13 Şubat 2023’e kadar mühlet istedi. Öte yandan Twitter tarafı bu mevzu hakkında yorum yapmadı.

DAVA EVRAKINDA BİRÇOK TWEET BULUNUYOR

Twitter tarafı ise Musk’a karşı tüm silahlarını kullanacak. Gelen bilgilere nazaran güçlü bir eli olan şirket, dava belgesini hazırladı. O denli ki dava evrakında Elon Musk’ın attığı birçok tweet de bulunuyor. İş beşerinin daha evvel Twitter üzerinden platforma yönelik yaptığı paylaşımlar, şirketin dava belgesinde kanıt olarak yerini alıyor.

SATIN ALMAKTAN NEDEN VAZGEÇTİ?

Twitter ise Musk’ın geri çekilmesindeki asıl neden, Tesla’daki ekonomik durumun berbata gitmesi olarak görüyor. Platform, iş beşerinin mazeretler üreterek geri çekildiğini düşünüyor. Hukuk uzmanlarına nazaran Elon Musk, dava sürecinden ağır yaralı olarak çıkabilir.

Shiftdelete / Teknoloji
Prev Post

Tekirdağ-İstanbul yolunda tatil dönüşü yoğunluğu

Next Post

“Kilit kavşak” Kırıkkale’de tatil dönüşü yoğunluk yaşanıyor

post-bars

Leave a Comment