Back To Top

9 Temmuz 2022

Elon Musk, Twitter’ı satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık muahedeyi feshetti

By
  • 0

Dünyanın en varlıklı ismi olan ünlü milyarder Elon Musk’ın Twitter‘ın tamamını satın almak için yaptığı 44 milyar dolar pahasındaki teklif, toplumsal medya platformu tarafından geçtiğimiz aylarda kabul edilmişti. Fakat Twitter‘daki bot hesapların tamamını kaldırmak istediğini daha evvel tekraren sefer belirten Musk, son yaptığı açıklamayla muahedeyi süreksiz olarak askıya almıştı.

ANLAŞMAYI FESHETTİ

Anlaşmanın tekrar geçerli olabilmesi için spam/sahte hesapların nitekim de kullanıcıların yüzde 5’inden daha azını temsil ettiğini destekleyen detaylar gelmesini kaide koşan Musk, yeni yaptığı açıklamayla Twitter mutabakatını feshettiğini ve toplumsal medya platformunu almaktan vazgeçtiğini duyurdu.

ANLAŞMADAKİ BİRÇOK KARARIN İHLALİNİ MÜNASEBET GÖSTERDİ

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi’ne (SEC) yapılan bildirimlerde, Musk’ın muahedeyi birden çok kararının ihlalini münasebet göstererek resmi olarak bir mektupla feshettiği aktarıldı.

NE OLMUŞTU?

Daha evvel Twitter’da yüzde 9,2’lik pay satın alan Elon Musk, 14 Nisan’da SEC’e yaptığı bildirimde, Twitter’ın tamamı için pay başına 54,2 dolarlık teklifte bulunmuştu.

Twitter’dan 25 Nisan’da yapılan açıklamada, şirketin Musk’a satılmasına yönelik mutabakatın sağlandığı bildirilmişti.

Musk, 13 Mayıs’ta toplumsal medya şirketi Twitter’ı yaklaşık 44 milyar dolara satın alma mutabakatının süreksiz olarak askıya alındığını duyurmuştu. Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Twitter muahedesinin, “spam ve geçersiz hesapların toplam kullanıcıların yüzde 5’inden azını oluşturduğu hesaplamasına dair beklenen ayrıntılar nedeniyle” süreksiz olarak askıya alındığını açıklamıştı.

Prev Post

Fenerbahçeli bayan voleybolcu Gizem Örge tatilden paylaştığı bikinili pozlarla toplumsal…

Next Post

8 Temmuz 2022 Haberleri

post-bars

Leave a Comment