Back To Top

25 Temmuz 2022

Elden Ring’in geliştiricisi Bandai Namco’nun atağa uğradığı doğrulandı

By
  • 0

Twitter’dan yapılan açıklamalarda ise BlackCat’in Drak Souls, Elden Ring ve Tekken üzere oyunların geliştiriciliğini üstlenen Bandai Namco’yu fidye aldığını argüman ediyor.

BANDAI NAMCO SİBER HÜCUMA UĞRADI

Bandai Namco’nun siber hücuma uğramasının akabinde EuroGamer’a yaptığı açıklamada, 3 Temmuz tarihinde Bandai Namco Holdings Inc., Asya bölgelerindeki (Japonya hariç) çeşitli Küme şirketlerinin iç sistemlerine üçüncü taraflarca yetkisiz erişim sağlandığını açıkladı.

“Yetkisiz erişimi onayladıktan sonra, hasarın yayılmasını önlemek için sunuculara erişimi engellemek üzere tedbirler aldık. Buna ek olarak, asya bölgelerindeki (Japonya hariç) Oyuncak ve Hobi İşi ile ilgili müşteri bilgilerinin sunuculara ve PC’lere dahil edilme mümkünlüğü vardır ve şu anda sızıntının varlığı, hasarın kapsamı ve nedenini araştırıyoruz.”

Şirketin açıklamasının devamında, “Bu olayın nedenini araştırmaya devam edeceğiz ve soruşturma sonuçlarını uygun halde açıklayacağız. Ayrıyeten, Küme genelinde güvenliği güçlendirmek ve tekrarı önlemek için tedbirler almak için dış kuruluşlarla birlikte çalışacağız.” kelamlarına yer verdi.

Yaşananlardan ötürü herkesten özür dileyen Bandai Namco, daha fazla bilgi vermedi.

Prev Post

Korona yine hortladı! Son 1 haftadaki olay artış suratına bakılırsa…

Next Post

Koronavirüs vaka sayılarındaki artış endişe yaratıyor! Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özkan:…

post-bars

Leave a Comment