Back To Top

19 Temmuz 2022

DSÖ’den “acil sıhhat durumu” uyarısı! Koronanın son 2 hafta içindeki artışı epey ürkütücü

By
  • 0

Dünya Sıhhat Örgütü (DSÖ), Covid-19 salgını hakkında açıklamalarda bulundu. DSÖ’nün bağımsız uzmanlardan oluşan Acil Durum Komitesi tarafından yapılan açıklamada, Covid-19’un 30 Ocak 2020’de DSÖ tarafından “Uluslararası Kıymet Arz Eden Halk Sıhhati Acil Durumu” ilan etmesinden bu yana hala global bir acil sıhhat durumu olmaya devam ettiği tabir edildi.

SON 2 HAFTADA HADİSELER YÜZDE 30 ARTTI

Artan olaylar, devam eden viral evrim ve birtakım ülkelerde sıhhat hizmetleri üzerinde devam eden baskı nedeniyle Covid-19 salgınının hala acil bir durum olduğu manasına geldiğini aktaran Komite, son iki haftada DSÖ’ye bildirilen hadiselerin yüzde 30 arttığını lakin büyük ölçüde aşılardan kaynaklanan artan nüfus bağışıklığının hastaneye yatışları ve can kayıplarını azalttığını belirtti.

“VİRÜS BİZE GERÇEK GELİRKEN BİZ DE GERİ İTMELİYİZ”

DSÖ Genel Yöneticisi Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre’nin Cenevre kentinde sanal bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Covid-19 hiçbir yerde bitmedi” tabirlerini kullanarak, “Virüs bize gerçek gelirken, biz de geri itmeliyiz” dedi.

6 MİLYONDAN FAZLA İNSAN HAYATINI KAYBETTİ

Dünya genelinde 561 milyon 978 bin 768 Covid-19 hadisesi tespit edilirken, 6 milyon 375 bin 51 kişi ise virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

İhlas Haber Ajansı / Yeni
Prev Post

Osman Gazi Köprüsü’nde akıcı yoğunluk

Next Post

Bikinisiyle Sere Serpe Poz Verdi

post-bars

Leave a Comment