Back To Top

20 Temmuz 2022

DSÖ’den “acil sıhhat durumu” uyarısı! Koronanın son 2 hafta içindeki artışı epey ürkütücü

By
  • 0

Dünya Sıhhat Örgütü (DSÖ), Covid-19 salgını hakkında açıklamalarda bulundu. DSÖ’nün bağımsız uzmanlardan oluşan Acil Durum Komitesi tarafından yapılan açıklamada, Covid-19’un 30 Ocak 2020’de DSÖ tarafından “Uluslararası Ehemmiyet Arz Eden Halk Sıhhati Acil Durumu” ilan etmesinden bu yana hala global bir acil sıhhat durumu olmaya devam ettiği tabir edildi.

SON 2 HAFTADA OLAYLAR YÜZDE 30 ARTTI

Artan hadiseler, devam eden viral evrim ve kimi ülkelerde sıhhat hizmetleri üzerinde devam eden baskı nedeniyle Covid-19 salgınının hala acil bir durum olduğu manasına geldiğini aktaran Komite, son iki haftada DSÖ’ye bildirilen olayların yüzde 30 arttığını lakin büyük ölçüde aşılardan kaynaklanan artan nüfus bağışıklığının hastaneye yatışları ve can kayıplarını azalttığını belirtti.

“VİRÜS BİZE YANLIŞSIZ GELİRKEN BİZ DE GERİ İTMELİYİZ”

DSÖ Genel Yöneticisi Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre’nin Cenevre kentinde sanal bir basın toplantısında yaptığı açıklamada, “Covid-19 hiçbir yerde bitmedi” tabirlerini kullanarak, “Virüs bize yanlışsız gelirken, biz de geri itmeliyiz” dedi.

6 MİLYONDAN FAZLA İNSAN HAYATINI KAYBETTİ

Dünya genelinde 561 milyon 978 bin 768 Covid-19 olayı tespit edilirken, 6 milyon 375 bin 51 kişi ise virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

İhlas Haber Ajansı / Sıhhat
Prev Post

Hırvatistan’da “Kuş Dili” belgeseli gösterildi

Next Post

10 bin kişi Irmak Arıcı ve Kerim Araz’la coştu

post-bars

Leave a Comment