Back To Top

2 Ağustos 2022

Devrek’te 15 Temmuz kalkışmasının 6. yılında vatandaşlar tek yürek oldular

By
  • 0

Devrek ilçesinde 15 Temmuz darbe kalkışmasının 6. yılında ilçede yaşayan vatandaşlar tek yürek oldular.

Devrek Kaymakamlığı tarafından organize edilen”15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Anma” aktiflikleri çerçevesinde ilçede çeşitli programlar düzenlendi.

Zonguldak’ın Devrek İlçesi Kaymakamlığı tarafından organize edilen Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü Anma” aktiflikleri çerçevesinde düzenlenen programlar protokol üyeleri ve ilçede yaşayan vatandaşlar tek yürek oldular.

Programların birincisine ilçe protokolü tarafından ilçeye bağlı köylerde kabirleri bulunan Şehitler ziyaret edilerek din vazifelileri tarafından kabirleri başlarında Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu ve dualar edildi.

İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen akşam saatlerindeki programında ise belediye bandosu eşliğinde “Milli Birlik Yürüyüşü” düzenlendi. Gençlik Merkezi önünde başlayan ve Cumhuriyet Alanında son bulan yürüyüşe protokol ve yüzlerce vatandaş iştirak etti.

Yatsı namazından sonra ise Cumhuriyet Alanında vatandaşlara Devrek Kızılay Temsilciliği ile Toplumsal Yardımlaşma Vakfı tarafından çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı olarak belediyenin büyük led ekranından vatandaşlara canlı olarak hitap etmesinden sonra Devrek Müftülüğü din vazifelileri tarafından gece yarısından sonra ilçenin tüm mescitlerinden salaların okunmasının akabinde etkinlikler sona erdi. – ZONGULDAK

İhlas Haber Ajansı / Mahallî
Prev Post

Söke’de ’15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’ merasimi yapıldı

Next Post

Latife facia ile bitti! Kazara tetiğe dokunan 17 yaşındaki çocuk,…

post-bars

Leave a Comment