Back To Top

18 Temmuz 2022

Destici: “Sanal ortamda sel felaketi yönetilmez”

By
  • 0

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici, İmamoğlu’nu eleştirerek telefonla afet yönetilemeyeceğini söyledi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici Sivas’ta vilayet teşkilatı bayramlaşma programına katıldı. Burada partililere hitaben konuşan genel lider, seçimlere kendi partilerinin amblemi altında gireceklerini belirterek, “Biz önümüzdeki seçimlerde inşallah Büyük Birlik Partisi olarak yeniden Cumhur ittifakı ile seçimlere gireceğiz. Ancak bu sefer Büyük Birlik Partisi kendi ismi, kendi amblemi ve kendi adayları ile alanda olacak. Her vakit olduğu üzere inanıyorum ki Sivas’ta buna öncülük edecek, liderlik edecek ve inşallah Büyük Birlik Partisi güçlü bir durumda mecliste yerini alacaktır” dedi.

EYT yıl sonunda çıkacak

Destici, EYT’nin yılsonuna kadar çıkartılmasını umut ettiklerini belirtip, “İnşallah önümüzdeki devir meclis açıldığında, Büyük Birlik Partisi olarak esasen başından beri takipçisi oyduğumuz, inşallah emeklilikte yaşa takılanların mağduriyeti giderilene kadar da bu işin peşinde olacak ve inşallah 2023 Ocak’ından evvel de bunu çıkartmayı ümit ediyorum” dedi.

“Sel felaketi telefonla yönetilmez”

Destici, sel felaketlerinin sanaldan telsizle yönetilemeyeceğini vurgulayarak, “Ülkemizin aşikâr bölgeleri, sel, heyelan ve su taşkınları yaşıyor. Birçok bölgemiz ve ilimiz bundan ziyan görüyor. Bu afetleri yaşayan bölgelerimizdeki vatandaşlarımıza şahsım ve topluluğum ismine bir sefer daha geçmiş olsun diyorum. Tabi çok hassas yöneticilerimiz var, İçişleri bakanımız üzere, etraf bakanımız üzere, öbür ilgili bakanlarımız üzere, AFAD liderimiz üzere, onların çalıştığı takımlar üzere, jandarmamız üzere. Lakin bunların yanında çok aymaz, vurdumduymaz, kendi yönettiği yeri sel götürse adam ‘tatil benim hakkım’ deyin her ne vakit sel olsa, ne kadar kar tipi olsa bakıyorsunuz adam bir gün kayakta, bir gün bodrumda, bir gün öbür bir yerde. Bunu gerçek görmüyoruz. Bu yanlıştır. Hangi kurumu yönetiyorsanız yönetin, bir afet oluyorsa olmanız gereken yer makamınızda vazifenizin başıdır. Telefonla, sanal ortamda sel felaketi yönetilmez. İşte yönetilirse de sonucu bu olur. Daha bir ili yönetemeyenlerin parlatılarak güya Türkiye’yi yönetecekmiş üzere algı oluşturanlara da bu güzel bir ders oldu” biçiminde konuştu. – SİVAS

İhlas Haber Ajansı / Siyaset
Prev Post

Zonguldak’ta bayramlaşmadan dönen ailenin bulunduğu araç istinat duvarına çarptı

Next Post

Son dakika: Konya polisinden tatil dönüşündeki şoförlere mola uyarası

post-bars

Leave a Comment