Back To Top

9 Temmuz 2022

D-100 Karayolu’nda bayram yoğunluğu yaşanıyor

By
  • 0

D-100 karayolu Osmancık geçişi Samsun istikametinde bayram tatili nedeniyle trafik yoğunluğu yaşanıyor. Kurban Bayramı tatili hasebiyle yollara akın eden vatandaşlar, Osmancık girişinden trafik yoğunluğu oluşturdu.

Kurban bayramı arefesinde İstanbul-Samsun D-100 karayolundaki yoğunluk nedeniyle trafik akışı durma noktasına geldi. Kurban Bayramı münasebetiyle verilen 9 günlük süreyi tatil beldeleri yahut memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşlar, İlçedeki İstanbul- Samsun D-100 karayolunda, trafikte uzun araç konvoyu oluşturdu. Samsun tarafına çok yoğunluk şoförlere güç anlar yaşatırken, trafik polisleri de bölgede misyon alarak trafik akışını sağlamaya çalışıyor.

Osmancık girişinden çıkışına kadar yaklaşık 10 kilometrelik uzaklıkta vakit zaman trafik akışı durma noktasına gelirken, bölgeden destek gelen trafik grupları, İstanbul-Samsun D-100 karayolunda araç yoğunluğunu rahatlatmak için ışıklı kavşaklarda şoförleri ikaz edip, trafik kurallarına uymaları için yönlendiriyorlar.

15 dakikalık yolu 1 saatte geldiler

Ergenekon Caddesi bir müddet kent içi tarafına kapatıldı

Kurban Bayramı münasebetiyle D-100 Osmancık güzergahında trafik yoğunluğu arttı. Navigasyonu kullanan şoförler kestirme yol olarak Asya dinlenme tesisleri mevkiinden Ergenekon Caddesi’ne girerek haritada gösterilen güzergah üzerini kullanmak istediklerinde trafik takımları ile karşılaştılar. Takımlar şoförleri D-100 Karayoluna yönlendirirken, bu uygulamanın kent içi trafiğini rahatlatmak için olduğu öğrenildi.

Özellikle dini bayramlarda İstanbul istikametinden Samsun istikametine seyir halinde olan şoförler D-100 karayolunda trafik yoğunluğuna takılmamak için kestirme yol olarak Ergenekon Caddesi’ni kullandıklarında Kumbaba Köprüsü üzerinden ilçe merkezine girerek Çorum Caddesi üzerinden D-100 karayoluna yine çıkarak yollarına devam ediyordu. – ÇORUM

İhlas Haber Ajansı / Mahallî
Prev Post

Trakya’ya tatilci akını

Next Post

Arefe günü trafik yoğunluğu havadan denetlendi

post-bars

Leave a Comment