Back To Top

25 Temmuz 2022

Çeşme’deki yangınla ilgili 7 personel gözaltında! İşte birinci sözleri

By
  • 0

Çeşme Kutlu Aktaş Barajı yakınlarında bulunan makilik alanda dün saat 13.30 sıralarında çıkan yangın, rüzgarın da tesiriyle büyüyerek geniş bir alana yayıldı.

OTOYOL TRAFİĞE KAPANDI

Yangına İzmir Orman Bölge Müdürlüğü grupları, 3 uçak, 6 helikopterle havadan, 30 arazöz ve 4 dozer ile karadan müdahale ederken alevler, Rüzgar Güç Santralleri’nin de (RES) etrafını sardı. Ayrıyeten İzmir-Çeşme otoyolunun Uzunkuyu mevkii, makilik alanda çıkan yangın nedeniyle trafiğe kapandı. Otoyol saat 20.00 prestiji ile tekrar trafiğe açıldı.

7 PERSONEL GÖZALTINDA

Yangının, bölgede bulunan bir çiftlikte çalışan çalışanların kaynak yaptığı esnada çıkarttığı kıvılcım nedeniyle çıktığı öğrenildi. Kaynak sırasında sıçrayan kıvılcımların kuru otları tutuşturması sonucu başlayan yangınla ilgili 7 emekçi, güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerin birinci sözlerinde, yakındaki bir çiftlikte çalışan personel olduklarını, yangının kaynaktan çıkan kıvılcımdan çıktığını söyledikleri öğrenildi.

Öte yandan alevleri denetim altına alma çalışmalarının şiddetli rüzgar münasebetiyle zorlaştığı fakat çalışmaların düzgüne gittiği kaydedildi.

Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa
Prev Post

VALORANT yeni skin paketi sızdırıldı

Next Post

Korona yine hortladı! Son 1 haftadaki olay artış suratına bakılırsa…

post-bars

Leave a Comment