Back To Top

6 Ağustos 2022

Burak Yılmaz, Üstün Lig’deki şampiyonluk favorisini açıkladı: Fenerbahçe’nin şahane bir hocası var

By
  • 0

Lille ile kontratı sona erdikten sonra Hollanda grubu Fortuna Sittard’a transfer olan Burak Yılmaz, beIN Sports’a açıklamalarda bulundu. Transfer süreci ve maksatlarından bahseden Yılmaz, Üstün Lig’de bu dönem şampiyonluk favorisinin Fenerbahçe olduğunu belirtti.

“FENERBAHÇE’NİN ÇOK ÖNEMLİ AVANTAJLI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Süper Lig’deki şampiyonluk favorisini açıklayan Burak Yılmaz, “Bu dönem Harika Lig’de çok çetin bir şampiyonluk yarışı olacağını düşünüyorum. Fenerbahçe’nin çok önemli avantajlı olduğunu düşünüyorum. Olağanüstü bir hocası var.” dedi.

Burak Yılmaz’ın açıklamaları şöyle:

“ÇOK MEMNUNUM VE HUZURLUYUM”

“Bana çok büyük bir projeyle geldiler. 2 yılı oyuncu, 3 yılı antrenör olarak. Bana inandılar. Bir arada gelişebileceğimize inandılar. Bana Türkiye’den bu türlü bir teklif gelmedi. Çok memnunum ve huzurluyum. 3 yıllık kısım hocalık mı olur sportif yöneticilik mü olur bilmiyorum, onu konuşmadık. Şu andaki isteğim antrenör olmak.

“ALİ KOÇ’U DA ÇOK SEVERİM”

Dinamo Kiev maçında Fenerbahçe’yi destekleyeceğim. Ben Türk’üm. Türk ekiplerinin başarılı olmasını istiyorum. Galatasaray’a Okan Abi geldi. Abdullah Avcı hak ettiği şampiyonluğu kazandı. Zati Beşiktaş desteklediğim kadro. Ali Koç’u da çok severim.

“MİLLİ GRUP’YA DÖNMEYECEĞİM”

Ben bir karar verdim ve bunun gerisinde duracağım. Bundan sonra döneceğimi düşünmüyorum. Sakatlık yahut öteki bir durum olursa elbette yardımcı olurum ancak ulusal ekibe dönmeyeceğim. Bu yalnızca fizikî verilmiş bir karar değil. Mental olarak zorlandığımı hissettim. Penaltıyı kaçırdıktan sonra verdiğim bir duygusal karar değildi.

Prev Post

Haris Seferovic, Galatasaray’da! 15 maçta forma giyerse satın alma opsiyonu…

Next Post

Tatilcilerin dönüşü sürüyor

post-bars

Leave a Comment