Back To Top

21 Temmuz 2022

Binlerce Başkentlinin tercihi Yakacık Mesire Alanı

By
  • 0

Kurban Bayramı mühletince piknik yapmak ve mangal yakmak isteyen Başkentli piknikçilerin tercih ettiği adres Yenimahalle Belediyesi Yakacık Mesire Alanı oldu. Bayram tatilini fırsat bilen binlerce vatandaş, tatil müddeti boyunca pak havanın keyfini çıkarmak ve aileleri ile birlikte huzurlu bir bayram geçirmek için Yakacık Mesire Alanına akın etti.

Keyifli bir gün için her detay düşünüldü

146 bin metrekare alana sahip, Başkentlilerin huzuru ve memnunluğu için her detayın düşünüldüğü 5 bin 500 kişi kapasiteli mesire alanında, minik sakinler de unutulmadı. 4 adet çocuk oyun alanı, 3 plaj voleybolu alanı, 2 çim futbol alanı ve basketbol alanını içerisinde barındıran alanda binlerce vatandaş keyif dolu bir bayram geçirdi.

Ayrıca Yakacık Mesire alanında vatandaşların bol oksijen alması için bin 500 ağaç, 4 bin fidan ve 5 binin üzerinde çalı bitkisi bulunuyor. 470 adet kamelyalı ve kamelyasız oturma alanına sahip mesire alanında, çocuk, genç, yaşlı her yaş kümesinin keyifli vakit geçirebilmesi için her detay düşünüldü.

“Başkentliler, Ankara’nın yeşil cenneti Yakacık Mesire Alanına geliyor”

Yakacık mesire alanının bütün imkanlarıyla başşehir sakinlerine tüm yıl hizmet ettiğini belirten Yenimahalle Belediye Lideri Fethi Yaşar “Yakacık yalnız bayramlar da değil, tüm yıl Ankaralıların tercih ettiği, aileleri ile birlikte keyifle vakit geçirdiği bir merkez pozisyonundadır. Piknik yapmak ve mangal yakmak isteyen kent sakinleri, Ankara’nın yeşil cenneti olan Yakacık mesire alanına geliyor. Başkentliler itimat ve huzur dolu bir ortamda bir ortaya geliyor, vatandaş memnun bir bayram geçiriyor. Yenimahalle Belediyesi olarak vatandaşın ağır ilgi gösterdiği mesire alanını Ankara’ya kazandırdığımız için kıvanç duyuyorum” sözlerini kullandı. – ANKARA

İhlas Haber Ajansı / Mahallî
Prev Post

Kar maskeli 5 hırsız 15 dakikada 700 bin TL’lik soygun…

Next Post

Elektrik faturasının 216 lirasını devlet ödüyor! Kimler yararlanabilir, parayı nasıl…

post-bars

Leave a Comment