Back To Top

29 Temmuz 2022

Biden’ın zora girdiği periyotta Trump’tan bomba hamle! Başkanlığa talip oldu

By
  • 0

Amerika Birleşik Devletleri günlerde bu yana Biden’in oğlu Hunter Biden’ın telefon bilgilerini konuşuyor. Hunter Biden’a ilişkin olduğu tez edilen telefon bilgileri ve fotoğraflar internete sızdırıldı. Sızdırılan datalar ortasında Hunter Biden’ın yaşı küçük kız çocuklarıyla uygunsuz fotoğrafları, babasını pedofili Peter ismiyle kaydettiği, uyuşturucu unsur ve silah kullanımıyla ilgili yazışmaları ve imajları yer aldı. Biden’ın bu imajlar nedeniyle güç günler geçirdiği bir devirde ise rakibi Trump boş durmadı.

BAŞKAN ADAYLIĞI KARARINI VERDİ

Eski ABD Lideri Donald Trump, 2024’teki başkanlık seçimi için adaylık kararını verdiğini, artık kendisini bekleyen asıl büyük kararın, bunu kasımdaki Kongre orta seçiminden evvel mi yoksa sonra mı duyuracağı olduğunu söyledi.

“YARIŞI KAZANACAĞIM”

Trump, New York Magazine mecmuasına verdiği röportajda, 2024 başkanlık seçimine ait değerlendirmelerde bulundu. Tekrar başkanlık yarışına girdiğinde kazanacağına inandığını belirten Trump, 2024 seçiminde aday olup olmayacağına ait “Ben bu husustaki kararımı çoktan verdim, bu mevzuda artık bir problem yok.” sözünü kullandı. Trump, kararının ne olduğunu söylemezken, kasımda yapılacak Kongre orta seçimlerine işaret ederek “Şu anda beni bekleyen büyük karar, bu duyuruyu seçimden evvel mi yoksa sonra mı yapacağım.” dedi.

WASHİNGTON POST, EYLÜL’DE AÇIKLAYACAĞINI YAZDI

Öte yandan Washington Post gazetesi Trump’a yakın kaynaklara dayandırdığı haberinde, Trump’ın eylül ayında adaylığını duyuracağını yazdı. Trump’a yakın danışmanlar, “Yüzde 70 ihtimalle Trump orta seçimlerden evvel bu kararını duyuracak.” sözünü kullandı lakin Trump’ın eylülden evvel bu kararını duyurma ihtimali olduğunu da kaydetti.

AA / Dildar Baykan Atalay – Aktüel
Prev Post

MHP’den istifa eden Baki Ersoy, Bahçeli’nin yine davetine yanıt verdi:…

Next Post

Serinlemek için girdiği baraj gölünde boğuldu

post-bars

Leave a Comment