Back To Top

16 Temmuz 2022

Bayramın son gününde piknik alanları doldu

By
  • 0

Bayramın son gününde piknik alanları doldu

BAYBURT Bayburt’ta Kurban Bayramı’nın son gününde hoş havayı fırsat bilen vatandaşlar, piknik alanlarına akın etti. Bayramın birinci gününde kurbanlık telaşına düşen vatandaşlar, son gününde ise vilayet dışından tıpkı vakitte yurt dışından gelen konuğuyla birlikte piknik alanlarında kurban etleriyle mangal yaparak pak havanın, tabiatın tadını çıkardılar. Çocuklar da oyun alanlarında gün boyunca eğlenceli anlar yaşadı.

15 Temmuz Şehitler Parkı’nda vatandaşlar kalabalık nedeniyle kamelyalarda yer bulamazken kimi vatandaşlar da çimlere getirdikleri örtüleri sererek, piknik yapmaktan vazgeçmediler. Ayağını kıran 70 yaşındaki vatandaş torunlarıyla birlikte vakit geçirebilmek için kırık ayağına aldırış etmeden piknik alanına geldiğini, torunlarıyla birlikte mangal yapıp, et yiyeceğini kaydetti. Ailesiyle birlikte piknik alanına geldiğini tabir eden Muhammet Kırıcı isimli vatandaş, “Ailemle, eşimle birlikte Yeni Kent Parkı’na geldik. Sıcaktan ve bayram telaşından küçükte olsa bir kaçış oldu bizim için. Semaverimizi yaktık, mangalımızı yaktık günü bu halde bitirip konutumuza gideceğiz” diye konuştu.

Bayram tatili için Sivas’tan memleketi Bayburt’a tatil yapmaya gelen Muhammet Kara, çocuklarıyla birlikte piknik yaptığını, tatilin keyfini memlekette çıkardığını söyledi. Vilayet dışından gelen oğlu, gelini ve torunlarıyla piknik yapmaktan memnunluk duyan, bayramın tadını daima birlikte bu halde yaşadığını belirten Kemalettin Hakalmaz ise, “Piknik alanına geldik, Antalya’dan oğlum, gelinim, torunlarım geldi. Bizi görmeye geldiler, bayramımızı şenlendirdiler, Allah da onları şenlendirsin. Aldık semaverimizi, mangalımızı pak havaya geldik. Çayımızı içtik, etlerimizi yedik. Çocuklarla bir arada günü gün ediyoruz. Daima bir arada geldik buraya, akşama kadar yiyip, içip, eğlenip konutlarımıza döneceğiz” dedi.

Öte yandan nüfusu az olan Bayburt’ta vilayet dışından ve yurtdışından gelen gurbetçilerle birlikte kentte nüfus sayısı ikiye katlanırken bu durum piknik alanlarına da yansıdı. Bayram tatili ve yaz tatili için memleketlerine akın eden gurbetçiler, kent merkezinde nüfusun artmasına, trafikte yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

İhlas Haber Ajansı / Öznur Demir – Mahallî
Prev Post

İş insanı ve eşinin öldüğü kazada 12 yaşındaki yaşındaki kız…

Next Post

Arjantin’de gazla freni karıştıran şoför kalabalığın ortasına daldı: 3’ü 23…

post-bars

Leave a Comment