Back To Top

24 Temmuz 2022

Bayram tatilinin akabinde otogarda dönüş yoğunluğu

By
  • 0

Kurban Bayramı tatilini memleketi Aksaray‘da geçiren vatandaşlar, 1 haftalık tatil sürecinin akabinde gurbete dönmeye başlayınca Şehirlerarası Otobüs Terminalinde yoğunluk yaşandı.

Geçen hafta yurdun çeşitli vilayetlerinden tatil yapmak ve bayramı memleketlerinde geçirmek için Aksaray‘a gelen vatandaşlar, 1 haftalık Kurban Bayramı tatilinin akabinde dönüş yapmaya başladı. Geçen hafta tatil yapmak için Aksaray‘a gelen vatandaşların yoğunluğunu yaşayan Şehirlerarası Otobüs Terminali, gurbete dönüş yapan vatandaşların da yoğunluğunu yaşıyor. Bu hafta içi gidecekleri vilayetlerde iş başı yapacak vatandaşların yanı sıra, 5 gün kalan resmi tatil mühletini de tatil bölgelerinde geçirmek isteyenlerde otogara akın etti. Birçok otobüs seferinde bilet tükenirken, birden fazla otobüs firması ek sefer oluşturdu. Bayram tatillerini anlatan vatandaşlar memleketleri Aksaray‘dan ayrılmak istemediklerini belirtirken, bir dahaki bayram tatili için gün saymaya başladıklarını söyledi.

Şehirlerarası yolcu nakliyeciliği yaptığı otobüsünün seferlerinin ağır olduğunu belirten Otobüs Kaptanı Şükrü Akbulut (61), “Bayram öncesi bir yoğunluk vardı, herkes tatile geldi. Herkes memleketine gezmeye geldi. Bayram bitti bugün son günü herkes geri dönüş yapıyor. Bir yoğunluk var. Tatiller bitti, gezildi tozuldu. Allah tekrarına kavuştursun” dedi.

Çalıştığı Isparta’dan tatil için memleketine gelen ve geri dönüş yapan Ayşe Ökenek (33), “Çalışan bireylerden birisiyim bende, sabah 8 akşam 6 çalışanlardanım. Bayram tatili genelde bayramlaşma için değil de birazda dinlenmek içindi ancak kısaydı. Bitti, tatlı geçti. Gezdik, biraz eş dost gördük. Artık yarın tekrar iş başı yapmak için yollara düştük” diye konuştu.

Memleketi Aksaray‘da tatil yaptıktan sonra çalıştığı Denizli’ye giden Mehmet Seklem (39), “Bayram tatili için Denizli’den geldim. Denizli Büyükşehir Belediyespor Kulübünde yüzme antrenörlüğü yapıyorum. Memleketim Aksaray olağanda, ailemin yanına yılda 1 hafta gelebiliyorum. Yani 1 haftanın yol yorgunluğu dışında pek bir meselemiz yok. Zira Denizli buraya uzak bir memleket 650 kilometre civarında o yüzden ailemle bayram geçirdim. Bayram sonrası iş başı yapmak için yola koyulduk” tabirlerini kullandı. – AKSARAY

İhlas Haber Ajansı / Lokal
Prev Post

EGE’NİN TURİZM CENNETİ İLÇELERİNDE ‘TATİLCİ’ RAHMETİ

Next Post

Ayvalık Belediyesi, bayramda 2 bin ton çöp topladı

post-bars

Leave a Comment