Back To Top

7 Ağustos 2022

Bayram tatilinde ‘sıvı teması’ kaynaklı telefon arızaları arttı

By
  • 0

Kurban Bayramı tatilini deniz kıyısında geçiren vatandaşların tatil dönüşü telefon tamirine ağır talep gösterdiğini belirten telefoncu Korkmaz Sönmez, arızaların sıvı teması ve düşme kaynaklı olduğunu kaydetti.

Kurban Bayramı tatilini deniz kıyısında geçiren vatandaşların dönüş seyahati başladı. Tatilin son günlerinde ise telefoncular, arıza nedeniyle tamire ağır talep olduğunu lisana getirdi. Eskişehir’de telefon tamiri yapan Korkmaz Sönmez, son günlerde tamir için getirilen akıllı telefonların arızalarının çoklukla sıvı temasından kaynaklandığını söyledi. Sıvı temasının yanında düşme kaynaklı arızaların da yoğunlukta olduğunu lisana getiren Sönmez, mesailerinin büyük kısmını tamire ayırdıklarını kaydetti.

“En fazla sıvı temasından kaynaklı arızalar geliyor”

Tatilden dönenlerin sıvı teması nedeniyle arızalı aygıtlarını getirdiğini aktaran Korkmaz Sönmez, “Bayram tatili sonrasında aygıt tamiri için gelen müşterilerimizin sayısı bir oldukça arttı. Günde neredeyse 20’ye yakın telefon geldiği oldu. Akıllı telefon tamiri dikkat ve hassasiyet gerektiren bir iş. Münasebetiyle tamire gelen aygıt sayısı fazla olunca mesaimizin büyük kısmını tamire ayırmak durumunda kalıyoruz. Şu periyotta satıştan çok tamire yöneldik. Telefonunu getirenlere ne sorunu olduğunu sorduğumuzda ‘denize girerken telefon cebimde kalmış’, ‘sahilde yürürken denize düşürdüm’, ‘havuza düştü’ üzere karşılıklar alıyoruz. En fazla sıvı temasından kaynaklı arızalar geliyor. Yere düşme sonucunda darbeden kaynaklanan arızalar da çok geliyor” diye konuştu. – ESKİŞEHİR

İhlas Haber Ajansı / İktisat
Prev Post

İstanbul-İzmir Otoyolu’nda tatil dönüşü yoğunluğu yaşanıyor

Next Post

Datça’da kalp krizi geçiren iş insanı Mehmet Balduk hayatını yitirdi

post-bars

Leave a Comment